*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Birželio 14 d. vakarą Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Skaitymuose, kurie vėlų vakarą vyko iš ambasados kiemelio, dalyvavo jaunuoliai, gyvenantys Airijoje, jų tėvai, mokytojai, kiti aktyvūs Airijos lietuvių bendruomenės nariai. Projekte, kurį organizavo LR ambasada Airijoje kartu su Airijos lietuvių bendruomene ir Dublino lietuvių bendruomene, dalyvavo 20  Airijos lietuvių, kurie per 50 minučių skirtą laiko tarpą iš viso perskaitė 750 žmonių, ištremtų 1940 m. birželio mėn., pavardes ir likimus. Akcijos metu ant ambasados pastato fasado buvo rodoma  archyvinių kadrų instaliacija - geležinkelio bėgiais riedantys gyvulinių vagonų ratai ir į Sibirą deportuojamų tremtinių vaizdai.