Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prezidentas įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Airijoje

Sukurta 2020.11.05 / Atnaujinta 2020.11.05 16:57
  Prezidentas įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Airijoje

  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Airijos Respublikoje Marijui Gudynui.

  Šalies vadovas su naujai paskirtu ambasadoriumi kalbėjo apie užsienio politikos prioritetus: apie dvišalės partnerystės stipinimą, bendradarbiavimą tarptautinės politikos klausimais, „Brexit“ sukeltus iššūkius bei Airijos įsitraukimą ir aktyvesnį veikimą Rytų partnerystės šalyse, kartu įgyvendinant ES vystomojo bendradarbiavimo projektus.

  Pokalbyje taip pat aptartas Lietuvos ir Airijos ekonominių saitų stiprinimas. Prezidentas paragino ambasadorių skirti dėmesį įvažiuojamajam turizmui, eksporto plėtrai, Airijos kompanijų investicijų Lietuvoje išlaikymui ir skatinimui bei bendradarbiavimui mokslo ir technologijų srityse.

  Lietuvos vadovas pabrėžė, jog svarbu vykdyti aktyvią veiklą diasporos politikos srityje siekiant, kad stiprėtų lietuvybės išlaikymo, bendruomeninio organizavimosi ir savitarpio pagalbos iniciatyvos, skatinant diasporos ryšių su Lietuva išlaikymą bei aktyvų Airijos lietuvių dalyvavimą kuriant modernią Lietuvą, įskaitant ir grįžimą į Tėvynę.

   
  Prezidento komunikacijos grupės informacija

  Naujienlaiškio prenumerata