Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Culture night 1.PNG

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį Airijoje vyks „Kultūros nakties“ renginiai.  Šiemet  Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje bei Airijos lietuvių kultūros asociacija (ALKA) pristatys  tautiečių Airijoje kūrybą. Savo muzika, dainomis ir eilėmis su jumis dalinsis atlikėjai Darius Mileris (NOJUS), Eimantas Didžbalis, Jūratė Grickienė, Mykolas Gricka, poetai rasa Kochanauskaitė- Raižienė ir Valdas Kišūnas. Planuojame, kad renginys vyks gyvai bei bus transliuojamas internete.

Renginys vyks penktadienį, rugsėjo 18 d., pradžia – 19 val.

https://culturenight.ie/event/the-embassy-of-lithuania-to-ireland

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Canva - null.jpg

informuojame apie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtą projektų, skirtų prekybos žmonėmis prevencijai užsienio lietuvių bendruomenėse, konkursą. 

Konkursui gali būti teikiami projektai, kuriais siekiama:

- didinti lietuvių bendruomenių užsienio valstybėse informuotumą apie prekybą žmonėmis tam, kad jie netaptų prekybos žmonėmis aukomis ir žinotų savo teises bei kur tokiais atvejais kreiptis pagalbos, 

- skatinti lietuvių bendruomenes užsienyje bendradarbiauti ir vykdyti prekybos žmonėmis prevencijos priemones,

- įtraukti tuos bendruomenių narius, kurie dėl savo pažeidžiamumo gali nukentėti nuo šio nusikaltimo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
97161674_4724577060901573_2599064369291591680_n.png

Lietuvos ambasada Airijoje kartu su tautiečiais šioje šalyje net ir karantino sąlygomis plėtoja aktyvią kultūrinę veiklą. Prieš savaitę vyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje, o praėjusį savaitgalį buvo paskelbti ambasados inicijuoto Airijos lietuvių vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lieku namie ir piešiu“ rezultatai.

Lietuviai Airijoje »
piešiniai.jpg

Pastaruoju metu dėl COVID-19 mums visiems tenka daug laiko praleisti namie. Gyvenimas dėl to nesustojo, bet tapo kiek kitoks. Kviečiame vaikus ir jaunuolius dalyvauti konkurse “Lieku namie ir piešiu” ir nupiešti tą kitokį gyvenimą!

Kviečiame nupiešti ką veikiate šiuo metu, kaip matote Jus supantį pasaulį pandemijos metu, kokią įsivaizduojate ateitį po pandemijos. Kurkite ir laimėkite ambasados įsteigtus prizus!

 Konkursas vyksta iki 2020-05-11.

Lietuviai Airijoje »
LT online.jpg

Kviečiame į intensyvius vasaros  lietuvių kalbos kursus NUOTOLINIU BŪDU!  Birželio 1 – liepos 31 dienomis, 2020 m.

Mokymai vyks Skype arba Zoom platformose. Mokymus ves ilgametę dėstymo patirtį turinčios dėstytojos, kurių mokymų programa bus įdomiai papildoma virtualiomis pažintinėmis ekskursijomis po Vilnių ir kitus Lietuvos regionus.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Borisevicius.jpg

Kovo 17 d. Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, buvo planuojama atidaryti žinomo airių dailininko Tom Byrne parodą „Dviejų modernių tautų stiprybės šaltinis. Lietuva ir Airija dailininko akimis“. Virusas sukliudė parodą atidaryti, bet tik laikinai. Muziejaus direktorės Jolantos Paškevičienės ir jos bendradarbių pastangomis paroda nuo šios dienos jau prieinama lankytojams - kiekvienas gali grožėtis airių dailininko paveikslais internete.

Paroda skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui ir Airijos globėjo Šv. Patriko dienai paminėti.

Parodos partneriai:Airijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, leidykla – spaustuvė „Piko valanda“, įmonė „MvTransport siuntos“ Marijampolės kultūros centras. Dėkojame Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionui kunigui Egidijui Arnašiui, Valdui Molevičiui, Virginijai Umbrasienei, Mildai Popovaitei už paramą rengiant parodą.

Kviečiame visus į parodą, kurią galima rasti čia: http://www.slapeliumuziejus.lt/airiu-dailininko-tom-byrne-paroda-perkeliama-i-interneta/

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Mieli tautiečiai! Visa informacija apie COVID -19 virusą, karantiną Lietuvoje ir kita su tuo susijusi informacija skelbiame vienoje Lietuvos vyriausybės svetainėje www.koronastop.lt   

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
padėkim.jpg

Mieli tautiečiai!
Sukūrėme Airijos lietuvių pagalbos ir informacijos Facebook‘o puslapį, kurio tikslas - dalintis svarbia, Airijos lietuviams rūpima informacija COVID -19 viruso sukeltos pandemijos laikotarpiu. Jame bus skelbiama informacija lietuvių kalba apie atitinkamus Airijos teisės aktus, institucijų informacija ir rekomendacijos, kiti naudingi pranešimai ir patarimai tautiečiams, gyvenantiems Airijoje.

Lietuviai Airijoje »
DUK.jpg

Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?

Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos. Tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja, tačiau į Lietuvą jie yra įleidžiami.
Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »

Mieli tautiečiai!
Dėl COVID -19 viruso sukeltos krizės steigiama Airijos lietuvių savitarpio paramos grupė.
Kviečiame prisijungti, jeigu galite savo žiniomis ir darbu padėti Airijoje gyvenantiems ar laikinai esantiems lietuviams, kurie dėl COVID 19 keliamos grėsmės susidūrė su nenumatytais sunkumais – yra aukštesnės rizikos grupėje arba jiems reikalinga informacinė, konsultacinė ar kitokia pagalba dėl nustatytų karantino sąlygų.

Lietuviai Airijoje »
unemployment.jpg

Darbuotojai ir savarankiškai dirbantys asmenys nuo 18 iki 66 m. amžiaus, kurie neteko darbo dėl COVID-19 pandemijos, gali kreiptis dėl COVID – 19 pandemijos nedarbo išmokos ( COVID-19 Pandemic Unemployment Payment). Dėl išmokos taip pat gali kreiptis ir studentai, kurie prarado darbą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
Lietuvos ambasadoriai 2.jpg

Nuo šiol užsienio lietuviai svarbiausias Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienas galės susižinoti specialiai jiems skirtoje informacinėje platformoje – LITUANICA LRT.lt portale, adresu www.lrt.lt/lituanica.

Lietuviai Airijoje »
1.jpg

Airijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga vyko daug renginių, kuriuos organizavo Airijos lietuvių organizacijos, mokyklos bei Lietuvos Respublikos ambasada.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata