Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Lituanistinio-ugdymo-forumas-2021-03-12-1400x866-2-700x433.png
Lituanistinio ugdymo forumas Įkelta2021.02.17

Maloniai kviečiame dalyvauti 2021 m. kovo 12 d. (penktadienį) pirmą kartą rengiamame nuotoliniame Lituanistinio ugdymo forume. Renginys skirtas lietuviškosios tapatybės ir lietuvių kalbos išsaugojimo bei lituanistinio ugdymo diasporoje klausimams aptarti.

Lietuviai Airijoje »
138355778_434818610890815_5130070646059102495_n.jpg

Artėjant sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienai - Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje pakvietė Airijos lituanistinių mokyklų auklėtinius bei visus mažuosius lietuvius Airijoje piešti Neužmirštuolės žiedus. Minint Laisvės gynėjų dienos jubiliejų ambasados kiemelis pražydo Neužmirštuolių pieva, ant ambasados pastato nušvito neužmirštuolės žiedas, o languose suspindo žvakelių liepsnos, liudijančios atmintį ir pagarbą didvyriams. Neužmirštuolių pievoje buvo uždegti ir 14 žibintų kiekvienam sausio 13-ąją žuvusiam didvyriui.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
interviu.png

Užsienio reikalų ministerija vykdys pirminę kandidatų atranką remdamasi kandidatų anketose  pateikta informacija, o galutinį sprendimą dėl kandidatų priims Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija.

Lietuviai Airijoje »
Gudynas.png

Gruodžio 19 d. įvyko virtualus kalėdinis labdaros koncertas “Gerumo sparnai”, kurį organizavo Airijos lietuvių bendruomenė, Airijos lietuvių kultūros asociacija ALKA bei organizacija „Airijos lietuviams rūpi“ kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje.

Lietuviai Airijoje »
internetui.png
Mieli Airijos lietuviai,
Airijoje gyvena daug aktyvių tautiečių, puoselėjančių lietuvybę, glaudžius ryšius su Lietuva, prisidedančių prie Lietuvos ir Airijos ryšių stiprinimo - ambasada kviečia išrinkti labiausiai nusipelniusį žmogų!
Skelbiame antrąjį “Airijos lietuvių metų žmogaus 2020“ konkurso etapą. Džiaugiamės sulaukę 6 kandidatų, kurie yra tikrai verti metų žmogaus nominacijos. 
Lietuviai Airijoje »
PPLI1.jpg

Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

Lietuviai Airijoje »
nuotrauka1.jpg

Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200918_191650.jpg

Rugsėjo 18 dieną  Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“. Savo kūryba su žiūrovais dalinosi dainininkai Darius Mileris (NOJUS), Alicija, Jurgita Čepkauskė, Eimantas Didžbalis, Jūratės Grickienės dainavimo studijos Dubline jaunieji atlikėjai, fagotininkas Mykolas Gricka, poetai Rasa Raižienė ir Valdas Kišūnas.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
laisves kelias2.jpg
„Laisvės kelias“ Dubline Įkelta2020.08.24

Rugpjūčio 23 d. 17 val. Airijos lietuvių bendruomenė prie Airijos Parlamento rūmų surengė „Laisvės kelią“, skirtą paminėti Baltijos kelio 31-ąsias metines bei palaikyti baltarusių tautą kovoje už laisvę bei demokratiją. Taikioje akcijoje dalyvavo lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių bendruomenių Airijoje atstovai. Nors dėl epidemiologinės situacijos ir saugumo apribojimų renginyje negalėjo dalyvauti visi norintys, žmonės aktyviai palaikė šią akciją rengdami palaikymo renginius savo miestuose ir miesteliuose, namuose ir viešose erdvėse. Tikimės, kad šis renginys bei siekis gyventi, vadovaujantis demokratijos, laisvės ir pagarbos principais, sustiprins baltarusių bendruomenę ir jų ryšius su lietuvių bendruomene Airijoje.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Culture night 1.PNG

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį Airijoje vyks „Kultūros nakties“ renginiai.  Šiemet  Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje bei Airijos lietuvių kultūros asociacija (ALKA) pristatys  tautiečių Airijoje kūrybą. Savo muzika, dainomis ir eilėmis su jumis dalinsis atlikėjai Darius Mileris (NOJUS), Eimantas Didžbalis, Jūratė Grickienė, Mykolas Gricka, poetai rasa Kochanauskaitė- Raižienė ir Valdas Kišūnas. Planuojame, kad renginys vyks gyvai bei bus transliuojamas internete.

Renginys vyks penktadienį, rugsėjo 18 d., pradžia – 19 val.

https://culturenight.ie/event/the-embassy-of-lithuania-to-ireland

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Canva - null.jpg

informuojame apie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtą projektų, skirtų prekybos žmonėmis prevencijai užsienio lietuvių bendruomenėse, konkursą. 

Konkursui gali būti teikiami projektai, kuriais siekiama:

- didinti lietuvių bendruomenių užsienio valstybėse informuotumą apie prekybą žmonėmis tam, kad jie netaptų prekybos žmonėmis aukomis ir žinotų savo teises bei kur tokiais atvejais kreiptis pagalbos, 

- skatinti lietuvių bendruomenes užsienyje bendradarbiauti ir vykdyti prekybos žmonėmis prevencijos priemones,

- įtraukti tuos bendruomenių narius, kurie dėl savo pažeidžiamumo gali nukentėti nuo šio nusikaltimo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
97161674_4724577060901573_2599064369291591680_n.png

Lietuvos ambasada Airijoje kartu su tautiečiais šioje šalyje net ir karantino sąlygomis plėtoja aktyvią kultūrinę veiklą. Prieš savaitę vyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje, o praėjusį savaitgalį buvo paskelbti ambasados inicijuoto Airijos lietuvių vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lieku namie ir piešiu“ rezultatai.

Lietuviai Airijoje »
piešiniai.jpg

Pastaruoju metu dėl COVID-19 mums visiems tenka daug laiko praleisti namie. Gyvenimas dėl to nesustojo, bet tapo kiek kitoks. Kviečiame vaikus ir jaunuolius dalyvauti konkurse “Lieku namie ir piešiu” ir nupiešti tą kitokį gyvenimą!

Kviečiame nupiešti ką veikiate šiuo metu, kaip matote Jus supantį pasaulį pandemijos metu, kokią įsivaizduojate ateitį po pandemijos. Kurkite ir laimėkite ambasados įsteigtus prizus!

 Konkursas vyksta iki 2020-05-11.

Lietuviai Airijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata