Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atnaujinta informacija dėl konsulinių paslaugų ir registracijos per KONSREG (2020-12-23)

Sukurta 2021.01.21 / Atnaujinta 2021.04.08 11:52
  Atnaujinta informacija dėl konsulinių paslaugų ir registracijos per KONSREG (2020-12-23)

  Mieli tautiečiai,

  Informuojame, kad yra atnaujinta elektroninė lankytojų registracijos sistema, kurioje galima registruotis vizitui ambasadoje. Norint registruoti vizitą dėl konsulinių paslaugų teikimo reikėtų spausti čia: https://keliauk.urm.lt/consult-registration.

  Informuojame, kad senoji registracijos nuoroda (https://konsreg.urm.lt) yra nebeaktyvi.

  Kilus nesklandumams prašytume kreiptis el. paštu: [email protected].

  Raginame visus piliečius, ypač tuos, kurie gyvena ne Dublino grafystėje, į ambasadą dėl konsulinių paslaugų vykti tik esant būtinybei ir neatidėliotinais atvejais bei laikytis Airijos vyriausybės reikalavimų kelionių aprobojimams.

  Daugiau informacijos apie 5 lygio apribojimus rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/2dc71-level-5/

  LAIKINI KONSULINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO PASIKEITIMAI

  • Pagaminto paso/asmens tapatybės kortelės atsiėmimas

  Pagamintą pasą ar asmens tapatybės kortelę galima atsiimti tik paštu. Pateikiant prašymą išduoti/ pakeisti pasą/ asmens tapatybės kortelę, privalote pateikti ir atgalinį voką su užrašytu Jūsų adresu ir 8,20 EUR vertės pašto ženklu.

  • Konsulinių pažymų išdavimas

  Konsulinės pažymos išduodamos tik paštu. Dokumentus dėl konsulinių pažymų ir atgalinį voką su 8,20 EUR vertės pašto ženklu ir užrašytu pareiškėjo adresu, kuriuo norima gauti pažymą, prašome ambasadai pateikti paštu. Svarbu: siunčiama pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija turi būti patvirtinta notariškai.

  • Civilinės būklės aktų įrašus liudijančių išrašų išdavimas

  Išrašai išduodami tik paštu. Dokumentus dėl konsulinių pažymų ir atgalinį voką su 8,20 EUR vertės pašto ženklu ir užrašytu pareiškėjo adresu, kuriuo norima gauti pažymą, prašome ambasadai pateikti paštu. Svarbu: siunčiama pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija turi būti patvirtinta notaro ar kito pareigūno, turinčio teisę tvirtinti kopijų tikrumą. Kartu asmuo privalo pridėti dokumentą, patvirtinantį konsulinio mokesčio sumokėjimą, arba jo kopiją.

  • Gyvenamosios vietos deklaravimas Airijoje

  Užpildytą deklaraciją ir asmens dokumento kopiją į ambasadą siųskite paštu.

  • Notariniai veiksmai

  Rekomenduojame dėl notarinių paslaugų (įgaliojimo surašymas ir/ar patvirtinimas, pareiškimų, įskaitant pareiškimus SODRAI dėl pensijos mokėjimo, parašo, nuorašo tikrumo paliudijimas ir kt.) kreiptis į vietos notarą, o į ambasadą dėl šių paslaugų vykti tik neatidėliotinais atvejais.

  KAIP REGISTRUOTIS?

  Jeigu Jums reikia užsiregistruoti paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimui/keitimui arba pateikti dokumentus įtraukti į apskaitą santuoką ir kartu pasikeisti pasą ar asmens tapatybės kortelę todėl, kad po santuokos pasikeitė pavardė, KONSREG sistemoje pasirinkite paslaugą, kuri vadinasi „Pasas, asmens tapatybės kortelė (ATK)/ Santuokos įtraukimas į apskaitą kai kartu keičiamas pasas (ATK), Airija“. Pastaba: jeigu Jums reikia įtraukti į apskaitą vaiko gimimą ir tuo pačiu pirmojo vaiko paso, registruokitės paslaugai, kuri vadinasi „Kitos konsulinės paslaugos (Airija)“.

   Jeigu Jums reikia surašyti ir patvirtinti įgaliojimą, KONSREG sistemoje pasirinkite paslaugą „Įgaliojimas, Airija“. Pastaba: Jeigu Jums reikia notariškai patvirtinto sutikimo dėl vaiko išvykimo į užsienį, SODROS pažymos, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietoje, pareiškimo dėl palikimo atsisakymo ar bet kokio kito notarinio parašo ar kopijos patvirtinimo, KONSREG sistemoje registruokitės paslaugai „Kitos konsulinės paslaugos (Airija)“. 

  Jeigu Jums reikia bet kurios kitos konsulinės ar notarinės paslaugos (asmens grįžimo pažymėjimo, sutikimo dėl vaiko išvykimo į užsienį, parašo, kopijos patvirtinimo, konsulinės pažymos, civilinės būklės akto įrašą patvirtinančio išrašo, gimimo, mirties įtraukimo į apskaitą, vardo, pavardės, tautybės keitimo ar kt.), KONSREG sistemoje registruokitės paslaugai „Kitos konsulinės paslaugos (Airija)“.

  Vizitui dėl Asmens grįžimo pažymėjimo (AGP) registruokitės KONSREG sistemoje: https://konsreg.urm.lt pasirinkdami „Kitos konsulinės paslaugos (Airija)“. Svarbu! Jūsų pasirinkto vizito į ambasadą dėl AGP data turi būti  dešimties darbo dienų iki Jūsų skrydžio laikotarpyje. Užsiregistravus prašytume el. paštu [email protected]  pateikti AGP išdavimui reikalingų dokumentų kopijas.

  REIKIA DETALESNĖS INFORMACIJOS?

  Susisiekti su ambasada galima el. paštu [email protected] ir tel. +353 (1) 960 9088

  Nelaimės atveju galite kreiptis visą parą budinčiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu  [email protected]

  Reikalingas konsulinių dokumentų formas ir kitą konsulinę informaciją galite rasti https://ie.mfa.lt/ie/lt/konsuline-informacija  (konsulinė informacija).

  Naujienlaiškio prenumerata