Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Airijos lietuvių vaikų dovana Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Sukurta 2019.03.11 / Atnaujinta 2019.03.12 14:16
   Airijos lietuvių vaikų dovana Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai
   Airijos lietuvių vaikų dovana Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai
   Airijos lietuvių vaikų dovana Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

   Airijoje didžiausią dovaną Lietuvos gimtadieniui pateikė vaikai ir jaunuoliai. Kovo 10 d. vyko Lietuvos ambasados Dubline bei Airijos lietuvių bendruomenės organizuotas jau antrasis Airijos lituanistinių mokyklų konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui. Šešiolikos lituanistinių mokyklų, veikiančių įvairiuose Airijos miestuose ir miesteliuose, mokiniai dalyvavo piešinių, rašinių ir žinių apie Lietuvą konkurse, kuriame svarbiausia tema buvo meilė tėvynei, tėvų ir senelių šaliai. "Mokausi skaityti, rašyti, bei taisyklingai kalbėti lietuviškai ir man tai patinka, nes aš labai myliu Lietuvą ir visada svajoju kuo dažniau ją aplankyti" - parašė vienas konkurso dalyvių, Monaghan'o lituanistinės mokyklos "Lietuvos vaikai" mokinys Nedas rašinyje "Kas man yra Lietuva?". 

   Renginio dalyvius pasveikino svečiai iš Lietuvos - Seimo narys Žygimantas Pavilionis, užsienio reikalų ministerijos užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, o  švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Rūta Ramanauskienė perskaitė konkurso garbės globėjo  ministro Algirdo Monkevičiaus sveikinimą.  

   Konkurse varžėsi įvairių amžiaus grupių atstovai – nuo ikimokyklinukų iki baigiamųjų klasių mokinių. Nugalėtojams ir dalyviams įteikti užsienio reikalų bei švietimo, mokslo ir sporto ministerijų prizai ir dovanos. 

   Kovo 10 d. Dublino šv. Andriejaus bažnyčioje taip pat vyko šv. Mišios už Lietuvą, kurias laikė Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionas kunigas Egidijus Arnašius bei šventinis lituanistinių mokyklų mokinių koncertas, skirtas Kovo 11-jai. 

   Kovo 11 d. tautiečiai rinkosi į Lietuvos ambasadą Dubline, kur vyko susitikimas ir diskusija su Rimvydu Baltaduoniu -  Getisburgo (JAV) koledžo ekonomikos profesoriumi, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos pirmininku ir PLB pilietinės iniciatyvos #DABAR vadovu. Susitikime buvo aptariamas pasirengimas referendumui dėl pilietybės išsaugojimo bei kiti lietuvių bendruomenėms pasaulyje aktualūs klausimai. Diskusijoje dalyvavo ir užsienio reikalų ministerijos užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas. 

   Naujienlaiškio prenumerata