Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Lituanistinio-ugdymo-forumas-2021-03-12-1400x866-2-700x433.png
Lituanistinio ugdymo forumas Įkelta2021.02.17

Maloniai kviečiame dalyvauti 2021 m. kovo 12 d. (penktadienį) pirmą kartą rengiamame nuotoliniame Lituanistinio ugdymo forume. Renginys skirtas lietuviškosios tapatybės ir lietuvių kalbos išsaugojimo bei lituanistinio ugdymo diasporoje klausimams aptarti.

Lietuviai Airijoje »
vėliava2.jpg
Šiandien švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Laisvė yra viena iš pačių didžiausių gyvenimo dovanų ir viena iš pačių didžiausių gyvenimo atsakomybių.
Su vasario 16-ąja!!!
INFORMACIJA DĖL KONSULINIO PRIĖMIMO.png

Mieli tautiečiai,

Informuojame, kad yra atnaujinta elektroninė lankytojų registracijos sistema, kurioje galima registruotis vizitui ambasadoje. Norint registruoti vizitą dėl konsulinių paslaugų teikimo reikėtų spausti čia: https://keliauk.urm.lt/consult-registration.

Informuojame, kad senoji registracijos nuoroda (https://konsreg.urm.lt) yra nebeaktyvi.

Kilus nesklandumams prašytume kreiptis el. paštu: [email protected].

Primename, kad nuo š. m. gruodžio 25 d. Airijos Vyriausybė dėl Covid-19 pandemijos įvedė 5 apribojimų lygį, todėl raginame visus piliečius, ypač tuos, kurie gyvena ne Dublino grafystėje, į ambasadą dėl konsulinių paslaugų vykti tik esant būtinybei ir neatidėliotinais atvejais.

Daugiau informacijos apie 5 lygio apribojimus rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/2dc71-level-5/

Konsulinės naujienos »
138355778_434818610890815_5130070646059102495_n.jpg

Artėjant sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienai - Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje pakvietė Airijos lituanistinių mokyklų auklėtinius bei visus mažuosius lietuvius Airijoje piešti Neužmirštuolės žiedus. Minint Laisvės gynėjų dienos jubiliejų ambasados kiemelis pražydo Neužmirštuolių pieva, ant ambasados pastato nušvito neužmirštuolės žiedas, o languose suspindo žvakelių liepsnos, liudijančios atmintį ir pagarbą didvyriams. Neužmirštuolių pievoje buvo uždegti ir 14 žibintų kiekvienam sausio 13-ąją žuvusiam didvyriui.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
interviu.png

Užsienio reikalų ministerija vykdys pirminę kandidatų atranką remdamasi kandidatų anketose  pateikta informacija, o galutinį sprendimą dėl kandidatų priims Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija.

Lietuviai Airijoje »
Gudynas.png

Gruodžio 19 d. įvyko virtualus kalėdinis labdaros koncertas “Gerumo sparnai”, kurį organizavo Airijos lietuvių bendruomenė, Airijos lietuvių kultūros asociacija ALKA bei organizacija „Airijos lietuviams rūpi“ kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje.

Lietuviai Airijoje »
Gudynas-Higgins.jpg

Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui Michaelui Danieliui Higginsui.

Užsienio politika ir diplomatija »
internetui.png
Mieli Airijos lietuviai,
Airijoje gyvena daug aktyvių tautiečių, puoselėjančių lietuvybę, glaudžius ryšius su Lietuva, prisidedančių prie Lietuvos ir Airijos ryšių stiprinimo - ambasada kviečia išrinkti labiausiai nusipelniusį žmogų!
Skelbiame antrąjį “Airijos lietuvių metų žmogaus 2020“ konkurso etapą. Džiaugiamės sulaukę 6 kandidatų, kurie yra tikrai verti metų žmogaus nominacijos. 
Lietuviai Airijoje »
gudynas-nausėda.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Airijos Respublikoje Marijui Gudynui.

Užsienio politika ir diplomatija »
meilūnas-higgins.jpg

Baigiantis kadenciją Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas šiandien atsisveikino su Airijos Prezidentu J. E. Michael D. Higgins.

Užsienio politika ir diplomatija »
PPLI1.jpg

Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

Lietuviai Airijoje »
nuotrauka1.jpg

Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200918_191650.jpg

Rugsėjo 18 dieną  Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“. Savo kūryba su žiūrovais dalinosi dainininkai Darius Mileris (NOJUS), Alicija, Jurgita Čepkauskė, Eimantas Didžbalis, Jūratės Grickienės dainavimo studijos Dubline jaunieji atlikėjai, fagotininkas Mykolas Gricka, poetai Rasa Raižienė ir Valdas Kišūnas.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
laisves kelias2.jpg
„Laisvės kelias“ Dubline Įkelta2020.08.24

Rugpjūčio 23 d. 17 val. Airijos lietuvių bendruomenė prie Airijos Parlamento rūmų surengė „Laisvės kelią“, skirtą paminėti Baltijos kelio 31-ąsias metines bei palaikyti baltarusių tautą kovoje už laisvę bei demokratiją. Taikioje akcijoje dalyvavo lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių bendruomenių Airijoje atstovai. Nors dėl epidemiologinės situacijos ir saugumo apribojimų renginyje negalėjo dalyvauti visi norintys, žmonės aktyviai palaikė šią akciją rengdami palaikymo renginius savo miestuose ir miesteliuose, namuose ir viešose erdvėse. Tikimės, kad šis renginys bei siekis gyventi, vadovaujantis demokratijos, laisvės ir pagarbos principais, sustiprins baltarusių bendruomenę ir jų ryšius su lietuvių bendruomene Airijoje.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200819_121746.jpg

Lietuvos ambasadoje Dubline rugpjūčio 19 d. buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donal Denham už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata