Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
INFORMACIJA DĖL KONSULINIO PRIĖMIMO.png

Mieli tautiečiai,

Informuojame, kad ambasadoje dėl konsulinių paslaugų priimami tik iš anksto per Konsulinių paslaugų registravimo sistemą užsiregistravę lankytojai. Vizitui dėl konsulinių paslaugų registruotis galite čia: https://keliauk.urm.lt/consult-registration.

Kilus nesklandumams prašytume kreiptis el. paštu: [email protected].arba telefonu: +353 (1) 960 9088.

Konsulinės naujienos »
2.jpg

Skaitymuose, kurie vėlų vakarą vyko iš ambasados kiemelio, dalyvavo jaunuoliai, gyvenantys Airijoje, jų tėvai, mokytojai, kiti aktyvūs Airijos lietuvių bendruomenės nariai. Projekte, kurį organizavo LR ambasada Airijoje kartu su Airijos lietuvių bendruomene ir Dublino lietuvių bendruomene, dalyvavo 20  Airijos lietuvių, kurie per 50 minučių skirtą laiko tarpą iš viso perskaitė 750 žmonių, ištremtų 1940 m. birželio mėn., pavardes ir likimus. Akcijos metu ant ambasados pastato fasado buvo rodoma  archyvinių kadrų instaliacija - geležinkelio bėgiais riedantys gyvulinių vagonų ratai ir į Sibirą deportuojamų tremtinių vaizdai.  

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
mokyklos.jpg

Lituanistinio švietimo judėjimas turi gilias istorines tradicijas ir dėka naujos išeivijos bangos per paskutinius 20 metų labai stipriai išsiplėtė. Kuriasi naujos mokyklos, keičiasi jų formos, pamažu tiek užsienyje, tiek Lietuvoje keičiasi ir pats požiūris į lituanistines mokyklas, tad natūralu, kad atsirado ir poreikis sujungti jėgas bendram darbui.

Lietuviai Airijoje »
projektai.png

Informuojame, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė papildomą konkursą užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo ir sporto projektams finansuoti 2021 metais.

Konkursui pateikiamos atskiros paraiškos užsienio lietuvių neformaliajam lituanistiniam švietimui ir / ar užsienio lietuvių sportui finansuoti.

Konkurso tikslas – skatinti užsienio lietuvius mokytis lietuvių kalbos, Lietuvos valstybės istorijos, kultūros, pažinti Lietuvos dabartį, taip pat sudaryti sąlygas saviraiškai lietuvių kalba, stiprinti ir puoselėti lietuvybę, telkti lietuvių bendruomenes užsienyje įsitraukti į sveikatą stiprinančią ir jų fizinį aktyvumą didinančią veiklą.

Lietuviai Airijoje »
Kita_svajonių_komanda_www.jpg
Kita svajonių komanda Įkelta2021.03.10

Lietuvos ambasada Airijoje sveikina Airijos lietuvius ir jų draugus artėjančios Kovo 11-osios proga ir kviečia į filmo "Kita svajonių komanda" online peržiūrą.

vėliava2.jpg
Šiandien švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Laisvė yra viena iš pačių didžiausių gyvenimo dovanų ir viena iš pačių didžiausių gyvenimo atsakomybių.
Su vasario 16-ąja!!!
138355778_434818610890815_5130070646059102495_n.jpg

Artėjant sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienai - Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje pakvietė Airijos lituanistinių mokyklų auklėtinius bei visus mažuosius lietuvius Airijoje piešti Neužmirštuolės žiedus. Minint Laisvės gynėjų dienos jubiliejų ambasados kiemelis pražydo Neužmirštuolių pieva, ant ambasados pastato nušvito neužmirštuolės žiedas, o languose suspindo žvakelių liepsnos, liudijančios atmintį ir pagarbą didvyriams. Neužmirštuolių pievoje buvo uždegti ir 14 žibintų kiekvienam sausio 13-ąją žuvusiam didvyriui.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
interviu.png

Užsienio reikalų ministerija vykdys pirminę kandidatų atranką remdamasi kandidatų anketose  pateikta informacija, o galutinį sprendimą dėl kandidatų priims Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija.

Lietuviai Airijoje »
Gudynas.png

Gruodžio 19 d. įvyko virtualus kalėdinis labdaros koncertas “Gerumo sparnai”, kurį organizavo Airijos lietuvių bendruomenė, Airijos lietuvių kultūros asociacija ALKA bei organizacija „Airijos lietuviams rūpi“ kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje.

Lietuviai Airijoje »
Gudynas-Higgins.jpg

Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui Michaelui Danieliui Higginsui.

Užsienio politika ir diplomatija »
internetui.png
Mieli Airijos lietuviai,
Airijoje gyvena daug aktyvių tautiečių, puoselėjančių lietuvybę, glaudžius ryšius su Lietuva, prisidedančių prie Lietuvos ir Airijos ryšių stiprinimo - ambasada kviečia išrinkti labiausiai nusipelniusį žmogų!
Skelbiame antrąjį “Airijos lietuvių metų žmogaus 2020“ konkurso etapą. Džiaugiamės sulaukę 6 kandidatų, kurie yra tikrai verti metų žmogaus nominacijos. 
Lietuviai Airijoje »
gudynas-nausėda.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Airijos Respublikoje Marijui Gudynui.

Užsienio politika ir diplomatija »
meilūnas-higgins.jpg

Baigiantis kadenciją Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas šiandien atsisveikino su Airijos Prezidentu J. E. Michael D. Higgins.

Užsienio politika ir diplomatija »
PPLI1.jpg

Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

Lietuviai Airijoje »
nuotrauka1.jpg

Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata