Keliaujantiems su naminiais gyvūnais

Sukurta 2014.03.24

Lietuvos Respublikoje keliavimo su naminiais gyvūnais taisykles ir rekomendacijas nustato bei reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Airijoje keliavimo su naminiais gyvūnais taisykles ir rekomendacijas nustato bei reguliuoja Airijos žemės ūkio, maisto ir jūrinių reikalų departamentas (angl. Department of Agriculture, Food and the Marine).

Asmenims, keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais, pravartu susipažinti su 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 998/2003 dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų nekomerciniais tikslais vežamiems naminiams gyvūnėliams, ir iš dalies keičiančiame Tarybos direktyvą 92/65/EEB, išdėstytais reikalavimais.

Daugiau informacijos apie nekomercinį šunų, kačių ir šeškų judėjimą Europos Sąjungoje ir įvežimą iš trečiųjų šalių rasite Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos informaciniame pranešime.

Naminių gyvūnų įvežimas į Lietuvos Respubliką

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, įveždami naminius gyvūnus į Lietuvos Respubliką, turi turėti atitinkamus dokumentus.  Gyvūnų augintojai, atvykstantys iš Europos Sąjungos (ES) šalių, turėtų vežtis ir vieningos ES patvirtintos formos savo augintinio pasą, kuriame būtų atžymos apie vakcinaciją ar revakcinaciją nuo pasiutligės. Pasai veterinarijos gydyklose išduodami ne visiems gyvūnams, o tik šunims, katėms, šeškams bei fretkoms (naminiams šeškams). Šunys, katės ir šeškai turi būti identifikuoti - turėti aiškiai įskaitomą tatuiruotę arba būti paženklinti poodine mikroschema - nuo 2011 m. liepos 3 d. kaip identifikacija yra pripažįstama tik poodine mikroschema. Gyvūnai augintiniai, kurie iki 2011 m. liepos 3 d. buvo identifikuoti tatuiruotės metodu, kuris buvo pripažįstamas pereinamuoju Reglamento taikymo laikotarpiu (t.y. nuo 2003 m. liepos 3 d. iki 2011 m. liepos 3 d.) ir turi tai patvirtinantį dokumentą, bus laikomi identifikuotais ir jų nereikės papildomai identifikuoti poodine mikroschema. Gyvūnai augintiniai, kurie iki 2011 m. liepos 3 d. nebuvo identifikuoti (nei tatuiruotės metodu, nei poodinės mikroschemos būdu), siekiant įvykdyti Reglamento Nr. 998/2003  reikalavimus, turi būti identifikuojami poodine mikroschema.

Dėl papildomos informacijos apie gyvūnų gabenimo per valstybės sieną kreipkitės į Lietuvos Respublikos Maisto ir Veterinarijos Tarnybą, Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos muitinę.

Naminių gyvūnų įvežimas į Airiją

Bendrieji reikalavimai taikomi  nuo  2012 m. sausio 1 d.vykstant su naminiais gyvūnais (šunimis, katėmis ar šeškais) į Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą:

  • Gyvūnas turi būti identifikuotas poodine mikroschema ("mikročipu");
  • Gyvūnas turi būti vakcinuotas nuo pasiutligės; po vakcinacijos iki kelionės pradžios turi būti praėję ne mažiau kaip 21 d. ir ne daugiau kaip 1 metai;
  • Gyvūną turi lydėti ES gyvūno augintinio pasas;
  • Gyvūnui turi būti atliktos profilaktikos priemonės nuo echinokokozės sukėlėjų, t.y. šunims, vežamiems nekomerciniais tikslais ne daugiau kaip prieš 120 valandų ir ne mažiau nei prieš 24 valandas (1-5 d.) iki planuojamo jų įvežimo į šias valstybes (išskyrus Švediją) veterinarijos gydytojas turi suduoti veterinarinių vaistų nuo Echinococcus multilocularis.

Daugiau informacijos rasite Airijos žemės ūkio, maisto ir jūrinių reikalų departamento (angl. Department of Agriculture, Food and the Marine) informaciniame pranešime ir Piliečių informacijos centro (angl. The Citizens Information Boardinternetinėje svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata