Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
85475_c6b8357f320c4887f95a89bb3e4438ea.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Kaune vykusiame iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senato posėdyje, kurio metu Lietuvoje viešinčiam Airijos Prezidentui Michaelui D. Higginsui buvo įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
20180619_181644_526.jpg

Vilnius, birželio 19 d. (BNS). Britanijai ruošiantis pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), Airija siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Baltijos ir Šiaurės šalimis, sako Vilniuje viešintis Airijos prezidentas Michaelas D.Higginsas (Maiklas D.Higinsas).

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »

Vilnius, birželio 19 d. (BNS). Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį priėmė Airijos prezidentą Michaelą D.Higginsą (Maiklą D.Higinsą).

BNS pristato tris svarbiausias dvišalių santykių temas:

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »
2018 06 19 susitikimas 01.jpg

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seime susitiko su Lietuvoje viešinčiu Airijos Prezidentu Maiklu D. Higinsu (Michael D. Higgins) ir Airijos pirmąja ponia Sabina Higins (Sabina Higgins).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
d1_dsc_5788.jpg

Antradienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Airijos Respublikos Prezidentu Michaeliu D. Higginsu. Susitikime aptarti dvišaliai Lietuvos ir Airijos santykiai, bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, saugumo klausimai. Į Lietuvą Airijos vadovas atvyko kartu su pirmąja šios šalies ponia Sabina Mary Higgins.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »
index.png

Istorinės Prezidentūros projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai (1918–1940 m.)“ komanda penkerius metus trukusį projektą užbaigia nauja paroda ir trimis leidiniais. Lankytojai jau nuo vasario 15 d. muziejuje galės išvysti interaktyvią ir smagią parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918-1940 m.)“, o iš parodos galės išsinešti to paties pavadinimo leidinį lietuvių arba anglų kalba (leidinys dovanojamas perkant pilną įėjimo bilietą). O visiems besidomintiems Lietuvos istorija muziejaus istorikės parengė skaitmeninį leidinį „Pirmoji Lietuvos Respublika: kas, kur, kada?“, kuriame pateikiami visi 400 projekte dalyvavusių reikšmingiausių politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija skelbia konkursą į Lietuvos Respublikos diplomatinę tarnybą.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
ambasadorius.jpg

Šįmet  Lietuvoje vyko jau 54-asis „Poezijos pavasario“ festivalis ir tuo pat metu Airijoje vyko 10-asis. Pirmoji „Poezijos pavasario“ paukštė į Airiją atskrido 2007 metais. Iniciatyva tokį renginį suorganizuoti Smaragdinėje saloje priklauso Lietuvos Respublikos ambasadai ir pirmajai mūsų šalies ambasadorei Airijoje – Izoldai Bričkovskienei.  2010 metais, šio gražaus pavasario renginio organizavimo džiaugsmus ir rūpesčius perėmė Airijos lietuvių bendruomenė, tačiau Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje liko nuolatine šio puikaus ir šviesaus renginio  rėmėja, taip pat kaip ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
bendra.jpg

Gegužės 25 d. LR ambasadoje Airijoje Lietuvių bendruomenės atstovai susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Marijumi Gudynu, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriumi dr. Daliumi Žižiu ir istoriku, diplomatu dr. Vytautu Žaliu, kurie pirmą kartą lankėsi Airijos nacionaliniame archyve ir su jo direktoriumi dr. John McDonough aptarė bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Airijos archyvų galimybes. Susitikimo su tautiečiais metu buvo diskutuota Lietuvos paramos Airijoje veikiančioms lituanistinėms mokykloms, dvigubos pilietybės, investicijų pritraukimo ir kt. klausimais. Susitikime dalyvavę mokslininkai papasakojo, kaip jiems sekėsi Airijos archyvuose ieškoti duomenų apie Felikso Vaitkaus skrydį ir jo nusileidimą Airijos žemėje, taip pat dokumentų, susijusių su Lietuva, dviejų šalių santykiais ir Lietuvos okupacijos nepripažinimo politika.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Airijos-lietuviu-futbolokomanda.jpg

Lietuvos ambasadoje Dubline buvo pagerbti Airijos futbolo turnyro “F7 Spark Energy League” 2018 metų čempionai – lietuvių futbolo komanda “Baltic United FC – Ireland”. Komandai, kuriai vadovauja Jūranas Moskaliovas, įteikta Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio dovanota trispalvė, futbolininkus su gražia pergale pasveikino tuo metu su darbo vizitu Airijoje viešėjęs Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, kuris mūsų futbolinininkams, be trispalvės, perdavė ir Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkos laišką. Komandos nariams Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas įteikė ambasados padėkos raštus už Lietuvos vardo garsinimą. Renginio metu taip pat buvo pagerbti “Baltic United FC – 2” komandos nariai.

Lietuviai Airijoje » Sportas »
kavanui-10_1-1.jpg

Mums jau 10 metų! Ar mums tik… 10 metų? Klausėme savęs ir mūsų draugų, atvykusių mūsų pasveikinti iš įvairiausių Airijos miestų,  gegužės 27 dieną švęsdami savo jubiliejų.  Ar mokykla, švęsdama 10-metį jau yra didelė, ar dar labai maža?

Lietuviai Airijoje »
mocke.jpg

Nuo šių metų pradžios Airijos lietuvių dėka jau surinkta 5 900 eurų, o nuo 2014 metų – daugiau nei 100 000 eurų, kurie skirti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Lietuvoje.

Gegužės 19-20 d. Dubline įvyko jau trečiasis Labdaringas krepšinio turnyras, kurį organizavo “Žalgirio” Garbės klubo Airijoje ambasadorius Darijus Penčila. Turnyre dalyvavo 8 komandos iš Dublino, Šiaurės Airijos ir Monaghan. Turnyro metu buvo surinkta 2 850 eurų, kurie bus skirti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Lietuvoje.

Lietuviai Airijoje »
Kunigas-Egidijus-Arnašius_„Niekada-nepaliaukite-svajoję-ir-gyvenimas-bus-lyg-pasaka_1.jpg

Lietuvių katalikų misijos Airijoje kapeliono, kunigo Egidijaus Arnašiaus pristatyti Airijos lietuviams nereikia – dauguma tautiečių reguliariai eina į jo sekmadienines, Šv. Andriejaus bažnyčioje, Dubline, aukojamas mišias, kiti užsuka susitarti dėl vedybų ar krikštynų apeigų, dar kiti sunkią minutę ieško jo pagalbos, yra ir tokių, kurie pažįstą mūsų kunigą iš daugybės renginių, kuriuose jis ne tik pats dalyvauja, bet yra ir ne vieną renginį suorganizavęs ar pasiūlęs kokią originalią idėją…

 

Lietuviai Airijoje »
The Castle Pitch (1)-page-001.jpg

Mieli tautiečiai,

Kviečiame į susitikimą su šiuo metu kuriamo bendro lietuvių ir airių vaidybinio filmo THE CASTLE (Pilis) kūrėjais - režisiere Lina Lužyte, prodiuseriais Kęstučiu Drazdausku (ARTBOX PRODUCTION, Lietuva) ir David Colinse (SAMSON FILM, Airija). Filmo kūrėjai ne tik pristatys kūrybinį sumanymą, bet papasakos, kaip galima būtų  prisidėti prie filmo ir įsitraukti į  jo kūrimą.  Filmas THE CASTLE pasakos trijų kartų lietuvių moterų, atvykusių į Airiją, istoriją ir apie svajonių susidūrimą su realybe.  Filme vaidins gerai žinomos aktorės  Gabija Jaraminaitė, ir Jūratė Onaitytė bei Barbora Bareikytė.

Susitikimas vyks birželio 15 d., penktadienį, 19 val. Lietuvos ambasadoje Dubline adresu 47 Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
85009_d5b16874f0a0c7f5d3c5536844afc314.jpg

Gegužės 17 dieną Dubline, Airijoje vyko Lietuvos ir Airijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai - Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas. Konsultacijų metu buvo aptarta saugumo ir gynybos politika, hibridinės grėsmės, energetinis saugumas, padėtis Ukrainoje, Rusijos, Vakarų Balkanų bei Artimųjų Rytų klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata