Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Užsienio reikalų viceministro Nerio Germano antroji vizito Airijoje diena

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 12:24
   Užsienio reikalų viceministro Nerio Germano antroji vizito Airijoje diena
   Užsienio reikalų viceministro Nerio Germano antroji vizito Airijoje diena

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas lapkričio 27 d. susitiko su Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministru Ciaran Cannon, Teisingumo departamento valstybės ministru lygybei, imigracijai ir integracijai David Stanton bei su Airijos lietuvių bendruomenių vadovais.

   Susitikimo su valstybės ministru C. Cannon metu aptarti diasporos politikos, keitimosi gerąja šios srities patirtimi klausimai. „Lietuva ir Airija –panašios valstybės ne tik dydžiu, bet ir gausiomis diasporomis. Abi valstybės gerai supranta, kad užsienyje gyvenantys tautiečiai yra mūsų turtas,“ - atsakydamas teigė viceministras N. Germanas

   Pabrėždamas, kad Brexit procese, Airijai yra ypač svarbus taikos išlaikymo klausimas, C. Cannon nuoširdžiai padėkojo Lietuvai už paramą svarbiais Airijai klausimais.  Jis taip pat padėkojo ir už Airijos kandidatūros į Saugumo Tarybą palaikymą. 

   Su D. Stanton aptarti Airijoje gyvenančių lietuvių švietimo, bendruomenių stiprinimo ir jų integracijos bei JT migracijos pakto klausimai. Viceministras N. Germanas padėkojo už tai, kad Airija sudarė galimybę  lietuviams išeiviams galimybę išsaugoti lietuvių kalbą, kultūrą ir tautinę tapatybę. D. Stanton taip pat pabrėžė 

   Susitikimuose abi pusės išreiškė suinteresuotumą ir toliau stiprinti šalių politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei tuo pačiu pabrėžė, kad pastaruoju metu dvišaliai santykiai yra ypač geri ir intensyvūs.

   N. Germano susitikime su bendruomenių vadovais aptarti pasirengimo darbai referendumui dėl dvigubos pilietybės ir lietuvių Airijoje raginimo dalyvauti referendume parengimo kampanijos, lituanistinio švietimo ir jaunimo įtraukimo į lietuvybės palaikymo veiklą klausimai.

   Airija turi didžiulę po pasaulį išsibarsčiusią diasporą (apie 75 mln.), ir jau daugelį metų sėkmingai vykdo diasporos politiką, įtraukiančią išeiviją į investicijų į Airiją pritraukimą, šalies ekonomikos vystymą.

   2016 m. Airijos gyventojų surašymo duomenimis, šalyje gyvena 36 552 lietuviai.

   Naujienlaiškio prenumerata