Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
INFORMACIJA DĖL KONSULINIO PRIĖMIMO.png

Mieli tautiečiai,

Konsulinės paslaugos teikiamos tik užsiregistravusiems per elektroninę registracijos sistemą KONSREG: https://konsreg.urm.lt  ir tik Jums paskirto vizito laiku.

Primename, kad nuo š. m. gruodžio 1 d. Airijos Vyriausybė dėl Covid-19 pandemijos įvedė 3 apribojimų lygį, todėl raginame visus piliečius, ypač tuos, kurie gyvena ne Dublino grafystėje, į ambasadą dėl konsulinių paslaugų vykti tik esant būtinybei ir neatidėliotinais atvejais.

Daugiau informacijos apie 3 lygio apribojimus rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/ad569-level-3/

Konsulinės naujienos »
internetui.png
Mieli Airijos lietuviai,
Airijoje gyvena daug aktyvių tautiečių, puoselėjančių lietuvybę, glaudžius ryšius su Lietuva, prisidedančių prie Lietuvos ir Airijos ryšių stiprinimo - ambasada kviečia išrinkti labiausiai nusipelniusį žmogų!
Skelbiame antrąjį “Airijos lietuvių metų žmogaus 2020“ konkurso etapą. Džiaugiamės sulaukę 6 kandidatų, kurie yra tikrai verti metų žmogaus nominacijos. 
Lietuviai Airijoje »
idėja.png

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą „Globali Lietuva“, Užsienio reikalų ministerija kviečia užsienio lietuvių organizacijas teikti projektų paraiškas 2021 metams.

Lietuviai Airijoje »
gudynas-nausėda.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Airijos Respublikoje Marijui Gudynui.

Užsienio politika ir diplomatija »
meilūnas-higgins.jpg

Baigiantis kadenciją Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas šiandien atsisveikino su Airijos Prezidentu J. E. Michael D. Higgins.

Užsienio politika ir diplomatija »
PPLI1.jpg

Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

Lietuviai Airijoje »
nuotrauka1.jpg

Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200918_191650.jpg

Rugsėjo 18 dieną  Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“. Savo kūryba su žiūrovais dalinosi dainininkai Darius Mileris (NOJUS), Alicija, Jurgita Čepkauskė, Eimantas Didžbalis, Jūratės Grickienės dainavimo studijos Dubline jaunieji atlikėjai, fagotininkas Mykolas Gricka, poetai Rasa Raižienė ir Valdas Kišūnas.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
laisves kelias2.jpg
„Laisvės kelias“ Dubline Įkelta2020.08.24

Rugpjūčio 23 d. 17 val. Airijos lietuvių bendruomenė prie Airijos Parlamento rūmų surengė „Laisvės kelią“, skirtą paminėti Baltijos kelio 31-ąsias metines bei palaikyti baltarusių tautą kovoje už laisvę bei demokratiją. Taikioje akcijoje dalyvavo lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių bendruomenių Airijoje atstovai. Nors dėl epidemiologinės situacijos ir saugumo apribojimų renginyje negalėjo dalyvauti visi norintys, žmonės aktyviai palaikė šią akciją rengdami palaikymo renginius savo miestuose ir miesteliuose, namuose ir viešose erdvėse. Tikimės, kad šis renginys bei siekis gyventi, vadovaujantis demokratijos, laisvės ir pagarbos principais, sustiprins baltarusių bendruomenę ir jų ryšius su lietuvių bendruomene Airijoje.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200819_121746.jpg

Lietuvos ambasadoje Dubline rugpjūčio 19 d. buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donal Denham už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

Užsienio politika ir diplomatija »
Culture night 1.PNG

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį Airijoje vyks „Kultūros nakties“ renginiai.  Šiemet  Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje bei Airijos lietuvių kultūros asociacija (ALKA) pristatys  tautiečių Airijoje kūrybą. Savo muzika, dainomis ir eilėmis su jumis dalinsis atlikėjai Darius Mileris (NOJUS), Eimantas Didžbalis, Jūratė Grickienė, Mykolas Gricka, poetai rasa Kochanauskaitė- Raižienė ir Valdas Kišūnas. Planuojame, kad renginys vyks gyvai bei bus transliuojamas internete.

Renginys vyks penktadienį, rugsėjo 18 d., pradžia – 19 val.

https://culturenight.ie/event/the-embassy-of-lithuania-to-ireland

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lėktuvai.png

Airijos Vyriausybė įtraukė Lietuvą į „žaliąjį sąrašą“ šalių, iš kurių atvykus nereikia saviizoliuotis 14 dienų. Vis tik rekomenduojama atsisakyti nebūtinų kelionių. Vyriausybė šį sąrašą žada peržiūrėti kas dvi savaites.
Lietuvoje taip pat nebūtina saviizoliuotis atvykus iš Airijos.

Canva - Person Holding Sign.jpg

Po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio, kuriame dalyvavo ir sveikatos apsaugos pareigūnai, buvo nuspręsta pristabdyti Airijos žengimą į koronaviruso pandemijos apribojimų švelninimo IV etapą, kuris turėtų prasidėti liepos 20 dieną. Pradėjus augti koronaviruso susirgimų skaičiui, visų pirma buvo nuspręsta atidėti tūkstančių barų visoje šalyje atidarymą – visos užeigos, naktiniai klubai ir viešbučių barai turi būti uždaryti. Taigi, šiuo metu galiojantys apribojimai lieka galioti iki rugpjūčio 10 d.

Airijos vyriausybės karantino apribojimų mažinimas(2).png

Airijos vyriausybė patvirtino pakoreguotą pandemijos apribojimų mažinimo planą (III etapas). Vyriausybė patvirtino patikslintą visuomenės ir verslo gyvenimo atnaujinimo planą. Juo remiantis, daugumą veiklų bus galima pradėti vykdyti nuo birželio 29d., pirmadienio. Spartinti karantino priemonių ribojimų mažinimo planą tapo įmanoma dėl Airijos visuomenės padarytos pažangos slopinant viruso persidavimą.

Pabrėžiama, kad apribojimai vis labiau mažinami, tačiau visuomenės pareiga išleika elgtis socialiai atsakingai. Asmeninė kiekvieno visuomenės nario atsakomybė šiuo metu yra svarbesnė nei bet kada.

Taip pat, pabrėžiama, kad socialinio atokumo principo laikymasis turėtų būti vis dar išlaikomas viruso plitimo prevencijos tikslais.

Judėjimo Airijoje apribojimo pasikeitimai: nuo birželio 29 d. panaikinami judėjimo apribojimai visoje Airijoje. Tai reiškia, jog galite laisvai keliauti visoje Airijoje.

dr.JPG
Video žinutė apie COVID-19 Įkelta2020.06.21

Airijos organizacija NASC, dalyvaujanti projekte „Together Ireland“, parengė video žinutes apie COVID – 19 lietuvių ir 29 kitomis kalbomis. Dalinamės video, kuriuose Dr. Edita Gruodienė, dirbanti Limerick’e, pasakoja apie COVID-19.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata