Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Pedagogų rengime VDU vienija jėgas su Lietuvos ir užsienio ekspertais

Sukurta 2018.08.31 / Atnaujinta 2018.08.31 12:03
  open-book-library-education-read-159621-1-700x433.jpeg Pedagogų rengime VDU vienija jėgas su Lietuvos ir užsienio ekspertais

  Siekdamas skatinti inovatyvų pedagogų ugdymą Lietuvoje, VDU vienija jėgas su kitais mūsų šalies universitetais ir aukščiausio lygio institucijomis Airijoje bei Islandijoje. Naujame projekte universitetai bendradarbiaus kuriant bendrą inovatyvią pedagogų ugdymo sistemą taikant personalizuoto mokymosi koncepciją.

  Projektą „Inovatyvus pedagogų rengimas taikant personalizuoto mokymosi koncepciją“ įgyvendins trys Lietuvos universitetai – naujieji pedagogų rengimo centrai: Šiaulių, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetai bei du užsienio partneriai – Korko universitetinis koledžas Airijoje (University College Cork –  National University of Ireland) ir Islandijos universitetas (University of Iceland). Projekto partnerių – universitetų strateginė partnerystė tarptautiniu mastu užtikrintų galimybę veikti kartu ir sukurti bendrą inovatyvią pedagogų ugdymo sistemą, taikant personalizuoto mokymosi koncepciją.

  „Personalizuoto mokymosi įgyvendinimas iš universitetų reikalauja žymiai didesnio lankstumo bei inovatyvių metodų ir tinkamų instrumentų tam, kad kuo geriau tenkintų platų ir besikeičiantį būsimų pedagogų ir jų ugdytojų (dėstytojų) poreikių spektrą ir kurtų dinamiškas mokymosi patirtis. Personalizuotas mokymasis yra į studentą ir jo interesus orientuotas mokymasis, grindžiamas parama studentui individualizuoti savo mokymosi patirtis, atsižvelgiant į specifinius poreikius, interesus, siekius, kultūrinį bei tarpkultūrinį kontekstus“, – paaiškina VDU Edukologijos instituto direktorė doc. dr. Lina Kaminskienė.

  Anot projekto dalyvių, jį įgyvendinant bus atsižvelgiama į tarptautiniu mastu vykstančius švietimo sistemos pokyčius, kurie reikalauja, kad švietimo srities darbuotojai būtų pasirengę dirbti sparčiai besikeičiančioje mokykloje. Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį, jog švietimo sistemos pokyčiai yra glaudžiai susiję su ugdymo paradigmų kaita (nuo mokymo prie bendradarbiavimu grįsto mokymosi), vis labiau orientuojantis į besimokantįjį – tiek į būsimą specialistą ir jo ugdytoją, tiek į mokinį mokykloje, tiek į jau dirbantį pedagogą.

  Naujienlaiškio prenumerata