Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Mums vis dar reikia sparnų!

Sukurta 2018.10.01 / Atnaujinta 2018.10.04 12:43
   Mums vis dar reikia sparnų!
   Mums vis dar reikia sparnų!
   Mums vis dar reikia sparnų!

   Šių metų rugsėjo 28-30 d. jau  12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mayo (Mėjo) grafystės Ballinrobe (Balinroubo) mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 m. minėjimą.

   Sąskrydis prasidėjo jau penktadienio vakarą vyrų vokalinio ansamblio iš Marijampolės „Sūduvietis“ koncertu Šv. Marijos bažnyčioje ir pirmą kartą rengtu Airijoje gyvenančių marijampoliečių suvažiavimu.  

   Šeštadienio programą pagrindinėje Ballinrobe aikštėje, kur nuo šiol visada plevėsuos ne tik Airijos, bet ir Lietuvos vėliava, vidurdienį pradėjo Dublino folklorinio ansamblio „Lietuviškas dobilas“ pasidainavimai ir pasišokimai.

   Po pietų gausus būrys Airijos lietuvių, Marijampolės, Ballinrobe ir Mayo grafystės tarybos atstovų rinkosi prie paminklo Feliksui Vaitkui vienoje iš miesto aikščių pagerbti legendinio lietuvių lakūno. Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas, kad Feliksas Vaitkus ne tik įveikė Atlantą, bet ir nutiesė draugystės tiltą tarp Lietuvos ir Airijos. Ambasadorius taip pat padėkojo Airijos lietuviams ir Mayo grafystės vadovams už lakūno atminimo puoselėjimą.

   Mayo grafystės tarybos narys, grafystės vicemeras Michael Loftus atsakomojoje kalboje pabrėžė, kad džiaugiasi, jog lietuviai, puoselėdami Felikso Vaikaus atminimą, rengia gražius renginius ir taip turtina kultūrinį Ballinrobe gyvenimą. Jis taip pat sakė, kad neseniai Mayo grafystės taryba palankiai atsiliepė į ambasados ir Felikso Vaikaus klubo iniciatyvą įsteigti Felikso Vaitkaus memorialinį sodą, kuris taps gražiu istorinio įvykio priminimu ir sujungs čia gyvenančių lietuvių ir airių visuomenes.    

   Sąskrydį aktyviai parėmė ir įsitraukė ir Mayo grafystės taryba. Tarybos nariai John Caulfield, Patsy O‘Brien, Richard Finn, David Hall, Damien Ryan,  pradėdami vakarinę renginio dalį, pabrėžė airių norą bendradarbiauti ir bendrauti su lietuviais, kurie kai kuriuose  grafystės miestuose sudaro daugiau kaip 10 proc. gyventojų, kartu plėtoti regiono kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą. Gražiu ir prasmingu sąskrydžiu džiaugėsi ir ilgamečiai nuolatiniai Felikso Vaitkaus atminimo puoselėtojai Patsy Murphy ir Liam Horan bei Mayo administracijos atstovas Neil Sheridan. Marijampolės mero pavaduotojas  Romualdas Makauskas  pasidžiaugė, kad nuo tada, kai praėjusių metų pabaigoje buvo pasirašyta sutartis tarp Marijampolės ir Mayo grafystės, bendradarbiavimas itin suintensyvėjo. Buvo pasikeista ne tik vadovų delegacijomis, bet itin aktyviai vyksta verslo dialogas ir jau yra pasirašyti pirmasis kontraktas.

   Šeštadienis baigėsi koncertu, kuriame pasirodė gausus būrys iš visos Airijos atvykusių lietuvių atlikėjų ir muzikantų,  bei bendruomenių vakarone, per kurią prisistatė Dublino, Ballinrobe, Dundalko, Mullingaro, Galway, Laois, Tullamore lietuvių bendruomenės. 

   Sekmadienio rytas prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Marijos bažnyčioje. Vėliau gausus būrys tautiečių patraukė prie Felikso Vaitkaus paminklo, kur įvyko „100 vėliavų žygio“ į Šv. Patriko kalną oficialus startas. Pasiekti daugiau nei 700 m. aukščio Šv. Patriko viršūnę nebuvo paprasta, bet lietuviška bendrystė ir bičiulystė bei artimas širdžiai trispalvis derinys kėlė džiaugsmą, stiprino dvasią ir vedė į  šimtas trispalvių užneštų lietuvių, gyvenančių įvairiausiuose Airijos kampeliuose, plaikstėsi virš pačios simboliškiausioje ir švenčiausioje Airijos vietoje. Šis žygis, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui, vainikavo sąskrydį.

   Prieš festivalį, rugsėjo 26-28 d., vyko Marijampolės verslo misija, kurią surengė organizacijos „Global Lithuanian Enterprise Network“ vadovai Rytis Jankauskas ir Eon Kennedy. Marijampolės verslininkai susitiko su Mayo grafystės vadovais, „Enterprise Board Mayo“, „Bank of Ireland“ regioninio padalinio, „The Financial Directors Centre Ireland“, „Westbic“ atstovais, lankėsi „McGrathus  Limestone Rabeen“ ir Vakarų regiono kitose kompanijose.

   Šventės metu taip pat vyko lietuviškų maisto produktų ir rankdarbių, pagamintų Airijoje, mugė, kurioje tradicinius gaminius pardavinėjo daugiau nei 21 įmonių ir pavienių gamintojų.

   Šio tradicinio, lietuvių iš visos Airijos gausiai lankomo, sąskrydžio pagrindiniu organizatoriumi šiais metais buvo Felikso Vaitkaus klubas (vadovė -Miranda Jankauskienė) bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Dubline. Sąskrydį parėmė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamentas, „MVTransport“, „Bliss beauty“, „Ashbourne dental and medical clinic“, „Finansinių sprendimų agentūra“, Dundalk lietuvių bendruomenė, Airijos lietuvių bendruomenė,  Marijampolės savivaldybė, „Dublin duona“, „INVEA group“, „Rusnės vila“, „Lituanica“, „Tuam foto studija“.

   Naujienlaiškio prenumerata