Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2019

Sukurta 2019.09.05 / Atnaujinta 2019.09.05 14:12
  Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2019

  Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. 2019 m. egzamino globėjas – J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija, informaciniai partneriai – DELFI ir LRT.

  Konstitucijos egzaminas vyks dviem etapais: 2019 m. spalio 3 d. ir spalio 17 d. Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija vyks spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
  Testų klausimai, kaip ir kasmet, bus pritaikyti skirtingoms tikslinėms grupėms: 5-7 kl., 8-9 kl. ir 10-12 kl. Moksleiviams (1-4 kl. moksleiviai atliks kūrybinę užduotį), žmonėms, neturintiems teisino išsilavinimo ir teisinį išsilavinimą turintiems bei teisę studijuojantiems piliečiams. Egzaminą bus galima laikyti savivaldybėse, mokyklose, aukštosiose mokyklose, laisvės atėmimo įstaigose ir internetu.
  Užsienyje gyvenantys lietuviai taip pat kviečiami prisijungti prie visuotinės akcijos, išbandyti savo jėgas ir laikyti Konstitucijos egzaminą internetu. Egzaminas vyks spalio 3 d., pradžia – 12 valandą (Lietuvos laiku). Registracija laikantiems internetu nėra privaloma. Virtualus egzaminas vyks naujienų portale DELFI. Atkreipiame dėmesį, kad laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape (geriausieji bus atrinkti vertinant teisingai atsakytų klausimų skaičių ir testo sprendimo laiką).

  Naujienlaiškio prenumerata