Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
kalba.jpg
Lietuvių kalba migracijoje Įkelta2019.04.25
Vilniaus universiteto, Lituanistinių studijų katedros mokslininkės, Dr. Loreta Vilkienė ir Eglė Vaisėtaitė, balandžio 28 d. - gegužės 4 d. viešės Airijoje, kur rinks duomenis tyrimui apie Airijos lietuvių kalbinį elgesį.
Jei Airijoje gyvenate daugiau nei 5 metus ir norėtumėte bei galėtumėte anonimiškai sudalyvauti tyrime Dubline arba Maynooth, atsiliepkite ir registruokitės jums tinkamoje vietoje.
Lietuviai Airijoje »
trimas.jpg

Jau trečius metus Trimo lituanistinėje mokykloje “Šaltinėlis” vyksta raiškiojo skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos gimtadieniui bei Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Šiais metais, kaip ir ankstesniais, konkurso metu iš kiekvienos klasės išrinkome po du geriausius skaitovus, kurie vėliau rungėsi mokyklos mastu (buvo skirtingos amžiaus grupės). Vertinimo komisiją sudarė mamytės bei mokytojos.

Lietuviai Airijoje »
lsmu_kvietimas (002).png

Maloniai kviečiame visus, kuriuos domina mokslai LSMU į susitikimą su universiteto atstovais.
Bus pristatytos studijų programos, priėmimo į universitetą reikalavimai, mokymo metodai, studijų mainų galimybės ir kiti akademiniai bei praktiniai aspektai.

Rinkimai2019_Abasad_web-72dpi.jpg

Referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (pilietybės išsaugojimo)
Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai
Referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo (Seimo narių skaičiaus sumažinimo)
Rinkimai į Europos Parlamentą

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
Svarbi informacija.png
Svarbus pranešimas rinkėjams Įkelta2019.04.04

Vakar vakare visi patvirtinti rinkėjų registracijos prašymai įgavo statusą „įtrauktas į rinkėjų sąrašą“ . Dėl sisteminės klaidos maždaug 1 tūkst. rinkėjų buvo išsiųstas automatinis klaidingas pranešimą el. paštu, kad jų prašymas buvo anuliuotas. Ši klaida operatyviai pastebėta ir ištaisyta.

Informuojame, kad nė vienas rinkėjų prašymas nebuvo anuliuotas.

Konsulinės naujienos »
Obsceje-Logo-musu-metas-dabar-768x384.jpg

Kovo 11 d. Lietuvos ambasadoje Dubline įvyko Airijos lietuvių bendruomenės susitikimas su profesoriumi Rimvydu Baltaduoniu, kuris yra LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininkas, PLB valdybos narys, Ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas, Pasaulio lietuvių bendruomenės pilietinės iniciatyvos #DABAR vadovas.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
marijus-gudynas.jpg

Kovo 10-11 d. Airijoje viešėjo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, kuris lankėsi Dundalko lietuvių bendruomenės organizuotoje „Kaziuko mugėje“, pasveikino Airijos lituanistinių mokyklų mokinių konkurso, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo datai paminėti, dalyvius ir kartu su Airijos lietuvių bendruomene dalyvavo Lietuvos ambasadoje Dubline vykusiame susitikime, kur buvo aptariami artėjančio Referendumo klausimai ir kuriame Marijus Gudynas ragino aktyviai dalyvauti viso pasaulio lietuvius, nes, pasak jo, tik bendromis jėgomis mes galime sukurti tokią valstybę, kurioje būtų gera gyventi visiems.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
germanas.png

Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

Užsienio politika ir diplomatija »
Kvietimas ekonomikos egzaminas.jpg

Kviečiame prisijungti ir dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine. Tai unikali iniciatyva skirta kiekvienam, norinčiam pagauti ekonomikos ritmą, pasitikrinti ekonomikos žinias ir geriau ją suprasti.

Antrą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja mąstyti ir kviečia pastebėti, kiek daug ekonomikos yra mūsų kasdienybėje.

Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »

Jeigu gyvenate Airijoje ar joje būsite rinkimų ir referendumų dienomis, užsiregistruokite balsavimui Airijoje.

Registruotis galite internetu https://www.rinkejopuslapis.lt/ arba užpildę registracijos prašymą ir atsiuntę ambasadai Airijoje.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
4-Steps with signs-0014.jpg

Kovo 15 d. Europos Sąjungos narių ambasadoriai susirinko fotosesijai Europe House, siekdami paskatinti ES piliečius, gyvenančius Airijoje, atiduoti savo balsą gegužės 24 d. vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

Užsienio politika ir diplomatija »
pasaulio lietuvių metai.jpg

Pagal charakterį ir papročius lyg ir turėtume būti prisirišę prie namų ir gimtinės, tačiau istorija byloja ką kita – nuo seno, tik atsiradus progai, ieškoti laimės keliaujame svetur. Pastarieji dešimtmečiai dar kartą įrodė, kad esame emigrantų tauta. Šiandien lietuvį sutiksi  visur – Lenkijoje ir Amerikoje, Anglijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tai kiek gi mūsų yra pasaulyje? Sakoma, kad apie keturis milijonus. Būtent taip – „Keturi milijonai“ – vadinsis Lietuvos radijo laidų ciklas, skirtas šiemet paskelbtiems Pasaulio lietuvių metams. 

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
konstitucija.jpg

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
DSC04628.JPG

Airijoje didžiausią dovaną Lietuvos gimtadieniui pateikė vaikai ir jaunuoliai. Kovo 10 d. vyko Lietuvos ambasados Dubline bei Airijos lietuvių bendruomenės organizuotas jau antrasis Airijos lituanistinių mokyklų konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui. Šešiolikos lituanistinių mokyklų, veikiančių įvairiuose Airijos miestuose ir miesteliuose, mokiniai dalyvavo piešinių, rašinių ir žinių apie Lietuvą konkurse, kuriame svarbiausia tema buvo meilė tėvynei, tėvų ir senelių šaliai. "Mokausi skaityti, rašyti, bei taisyklingai kalbėti lietuviškai ir man tai patinka, nes aš labai myliu Lietuvą ir visada svajoju kuo dažniau ją aplankyti" - parašė vienas konkurso dalyvių, Monaghan'o lituanistinės mokyklos "Lietuvos vaikai" mokinys Nedas rašinyje "Kas man yra Lietuva?". 

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
dviese-768x863.jpg

Kaziuko mugėje Dundalk 2019 kaip ir kasmet, taip ir šiemet buvo renkamos lėšos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Lietuvoje. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems mugės dalyviams ir svečiams,kurie priėjo prie mūsų staliuko, palaikė žodžiais, dovanėlėm ir paaukojo sergantiems vaikams.

Lietuviai Airijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata