Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje diskusijai susodino Dublino arkivyskupą ir ES šalių ambasadorius

Sukurta 2016.05.24 / Atnaujinta 2016.05.24 16:54
    Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje diskusijai susodino Dublino arkivyskupą ir ES šalių ambasadorius

    Lietuvos Respublikos ambasados Airioje kvietimu gegužės 17 d. Dublino arkivyskupas, ilgą laiką dirbęs Vatikano diplomatinėje tarnyboje, Diarmuid Martin susitiko su Europos Sąjungos atstovybių vadovais ir pasidalino savo įžvalgomis apie katalikų bažnyčios vaidmenį Airijos politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

    Pasak arkivyskupo, vyrauja klaidinga nuomonė, kad religija ir katalikų bažnyčia vaidina lemiamą vaidmenį Airijos politikoje ar visuomenės nuostatose. Nors airiai vis dar save laiko katalikais, tačiau vis mažiau ir mažiau jų yra aktyvūs bažnyčios nariai. Kita vertus, artimo meilė, atjauta ir tolerancija, kurios nuolat propagavo katalikų bažnyčia, davė savo vaisius, kai 2015 m. vykusiame referendume airiai didele persvara nubalsavo už vienalyčių santuokų įteisinimą.

    Vėliau vykusioje diskusijoje D.Martin atsakė į ambasadorių klausimus apie bažnyčios pastangas apsivalyti po paaiškėjusių vaikų išnaudojimo atvejų, apie galimybę katalikų bažnyčios vadovams palenkti savo sekėjus Šiaurės Airijoje taikaus gyvenimo link, apie tai, kaip religinės bendruomenės išnaudoja socialinės žiniasklaidos galimybes.

    Naujienlaiškio prenumerata