Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui

Sukurta 2020.12.08 / Atnaujinta 2020.12.22 14:08
  Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui Michaelui Danieliui Higginsui.

  Ambasadorius Marijus Gudynas pabrėžė šioje šalyje gyvenančios gausios lietuvių bendruomenės svarbą dvišalių Lietuvos ir Airijos santykių plėtrai, Lietuvos siekį stiprinti politinį, ekonominį, mokslo ir kultūros bendradarbiavimą. Ambasadorius pakvietė Airijos Prezidentą vėl apsilankyti Lietuvoje 2022 metais, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

  Prezidentas M. D. Higginsas ypač šiltai prisiminė savo vizitą į Lietuvą 2018 metais ir teigė, kad Airija yra suinteresuota plėsti ir stiprinti dvišalį bendradarbiavimą su Lietuva visose srityse, o taip pat vystyti regioninį bendradarbiavimą su Šiaurės ir Baltijos valstybėmis. Prezidentas džiaugėsi lietuvių bendruomenės indėliu kuriant ir stiprinant šalį.

  Po raštų teikimo ceremonijos įvykusio dvišalio pokalbio metu buvo aptarti bendradarbiavimo Europos Sąjungoje, transatlantinės partnerystės stiprinimo bei bendradarbiavimo Rytų Partnerystės regione klausimai.

  Naujienlaiškio prenumerata