Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Lietuvos kino centro dėka, iki rugsėjo 20 d. visus kviečiame nemokamai žiūrėti nuostabų lietuvišką režisieriaus Raimundo Banionio filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
D.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, bendradarbiaujant su Europos Komisijos atstovybe Airijoje, š.m. rugsėjo 22 d. Europos namuose Dubline vyksiančioje „Kultūros naktyje“ pristatys Daivos Mikuckaitės fotografijų ciklą „Airijos tykioji žemė“.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC07086.JPG

Birželio 28 d. Airijos Carlow miesto bibliotekoje buvo atidaryta lietuviškų knygų lentyna ir surengta ir lietuviškos mokyklėlės „Pepė“ mokslo metų baigimo šventė.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06862.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, kartu su Estijos ir Latvijos ambasadomis, Dublino centre esančiame Merion parke gegužės 28 d. surengė Baltijos valstybių muzikos ir amatų festivalį „Baltic day“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06670.JPG

2017 m. gegužės 22  d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Dubline įvyko neformalus susitikimas su Europos Sąjungos komisaru, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą, Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Susitikimo metu V. P. Andriukaitis supažindino su  savo atsakomybės Europos Komisijoje sritimi, sveikatos ir maisto saugos sistema Europos Sąjungoje ir  visuomenės sveikatai iškylančiomis problemomis.   

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06620.JPG

Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė gegužės 13 dieną šalia Dublino esančiame Blančardstaune vienai iš didžiausių Airijos bibliotekų perdavė Šilutės Soroptimos klubo surinktas knygas.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_5603.JPG

Kovo 27 d ir kovo 29 d. ambasados Dubline svetainėje surengti du  rašytojos, publicistės, vertėjos, „University of Southern Maine“ Portlande, JAV profesorės, trečiakartės lietuvės Laimos Vincės Sruoginis naujausio romano „This is not my sky“ skaitymai. Daugeliui Airijos lietuvių Laima Vincė pažįstama iš ankstesnių susitikimų per Poezijos pavasario renginius.  Jos  pjesės  „Žygis prie jūros“ premjera įvyko kovo 24-25 d. lietuvių teatre „Alternatyva Alternatyvai“, kurį režisavo teatro įkūrėja ir direktorė  Laima Prokofjevienė.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_5603.JPG

Ambasada,  kovo 27 d. ambasados svetainėje surengusi susitikimą su daugeliui lietuvių iš ankstesnių susitikimų jau pažįstama vertėja, rašytoja, poete, „University of Southern Maine“ Portlande profesore Laima Vince Sruoginis, sužavėtų dalyvių prašymu trečiadienį, kovo 29 d., 19 val. rengia pakartotinį susitikimą.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06406.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Dubline Frankofonijos mėnesio Airijoje metu kovo 22 d. “Light House Cinema” surengtoje  diplomatinėje vakaronėje, kurioje dalyvavo apie 20 Dubline reziduojančių ambasadų ir frankofonijos šalių,  pristatė Lietuvos verslo ir turizmo galimybes.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2242.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje kovo 13 d. Prancūzų kultūros centre Dubline pristatė Editos Mildažytės dokumentinę kino juostą “Ištesėtas pažadas: Vilniaus paslaptys”, pasakojantį apie mažai kam žinomas prancūzų rašytojo Romaino Gary Vilniuje praleistos vaikystės detales.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06270.JPG

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Dubline paminėta kunigo E. Arnašiaus aukotomis Šv. Mišiomis Dublino Šv. Andriejaus bažnyčioje ir tenoro Merūno Vitulskio gradioziniu koncertu.  Beveik tūkstantis atvykusiųjų iš visos Airijos salos lietuvių šiltai ir audringai priėmė nuoširdžiai bendravusio nuostabaus atlikėjo pasirodymą ir džiaugėsi, kad ambasada jiems surengė tokią išskirtinę šventę.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_5461.JPG

Šeštadienį, kovo 4 d., LR ambasadorė Airijoje R. Adomaitienė antrame pagal dydį Airijos Korko (Cork)  mieste atidarė Lietuvos, Airijos ir Estijos dailės studentų darbų parodą „SKIN/NAHK/ODA“. Kraufordo meno ir dizaino kolegijos „Wadesford Quay Gallery“ galerijoje eksponuojami darbai yra 2016-2017 m. trišalės tekstilės katedrų studentų ir patirties mainų programos tarp Lietuvos dailės akademijos, Estijos Tartu meno koledžo ir Korko technologijos instituto Kraufordo meno ir dizaino kolegijos (Crawford College of Art and Design of the Cork Institute of Technology) įgyvendinimo metu  sukurti darbai ir dokumentika, pristatanti kūrybinį procesą.   

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Vasario 24 d. 8 val. (10 val. Lietuvos laiku) arba vasario 25 d. 15 val. kviečiame skirti 45 minutes savo laiko ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias rašant Nacionalinį diktantą.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC06060.JPG

Lietuvos ambasadorė Airijai Rasa Adomaitienė, sveikindama  senatorius, parlamentarus, diplomatinį korpusą, valstybės pareigūnus, verslininkus, lietuvių bendruomenę ir visus Lietuvos bičiulius, vasario 17 d. atvykusius į istorinę Dublino mero rezidenciją „Mansion House“  paminėti Valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių, pažymėjo, kad Lietuvos valstybingumo išlaikymui didelę svarbą turi geri ryšiai su tokiomis valstybėmis, kaip Airija. Mūsų valstybes sieja ne tik geri politiniai, ekonominiai, kultūriniai ryšiai, bet ir Airijoje gyvenanti gausi lietuvių diaspora. Nacionalinės kultūros puoselėjimas buvo ir yra svarbus veiksnys mūsų valstybingumo išsaugojimui, todėl Airijos lietuviai puoselėja ne tik savo gimtąją kalbą ir kultūrą, bet gerbia ir palaiko airiškas tradicijas.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC05986.JPG

Lietuvos ambasada Dubline sausio 27-29 d. dieną dalyvavo didžiausioje Airijos turizmo parodoje „Holiday World Show“, vykusioje Dubline. Šioje tradicinėje ir populiarioje tris dienas trunkančioje parodoje apsilanko daugiau nei 43 tūkst. žmonių ir prisistato apie 550 turizmo agentūrų bei valstybių.

Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata