Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Dublino Trinity koledžo atstovai į Vilnių atvyko kaip „žvalgai“

Sukurta 2018.01.24 / Atnaujinta 2018.01.24 11:07
  Dublino Trinity koledžo atstovai į Vilnių atvyko kaip „žvalgai“

  Š. m. sausio 22 d. Vilniaus universitete viešėjo (Airija) Medicinos mokyklos (Trinity College Dublin Medical School) dekanas prof. Michael Gill ir Tallaght ligoninės Klinikinės medicinos skyriaus vadovas prof. Seamas Donnelly. Svečiai vizito metu susitiko su Medicinos fakulteto ir Vilniaus universiteto administracija, VUL Santaros klinikų vadovu ir „Biotechpharma“ generaliniu direktoriumi. Susitikimų metu buvo aptariamos bendradarbiavimo tarp dviejų universitetų galimybės. Visą Trinity koledžo atstovų vizitą globojo Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus.

  Prof. Michael Gill susitikimo metu papasakojo, kad į dekano pareigas buvo išrinktas tik prieš tris mėnesius, ir iš jo ekscelencijos p. Egidijaus Meilūno, Lietuvos ambasadoriaus Airijoje, gautas kvietimas apsilankyti VU Medicinos fakultete buvo labai netikėtas. „Iš pradžių pagalvojau, kad tai „spamas“, - juokėsi profesorius. Visgi, informaciją atidžiai patikrino ir nusprendė apsilankyti Lietuvoje.

  Pirmiausia delegacija apsilankė Medicinos fakultete, kur juos maloniai pasitiko prof. dr. Algirdas Utkus, prodekanai – prof. dr. V. Hendrixson, prof. dr. J. Tutkuvienė, prof. dr. V. Kasiulevičius, prof. dr. R. Stukas, dr. A. Pikturna, dekano patarėjas dr. J. Galginaitis.

  Svečiai buvo nustebinti malonaus Vilniaus universiteto rektoriaus prof. dr. Artūro Žukausko priėmimo, kuris jiems skyrė net dvi valandas. Prof. Seamas Donnelly patikino, kad apsilankymas Vilniaus universitete ypatingai malonus dėl jo istorijos, „retai pasitaiko galimybė apsilankyti universitete senesniame už Trinity“, atviravo svečias. Susitikime taip pat dalyvavo vicerektorius prof. dr. Rimantas Jankauskas ir prof. dr. Virginijus Šikšnys.

  Delegacija viešėjo ir VUL Santaros klinikose, kur juos pasitiko generalinis direktorius prof. dr. Kęstutis Strupas, direktoriaus patarėja Elena Jurevičienė ir direktorė medicinai Danguolė Jankauskienė. Svečiai ne tik išsamiai susipažino su ligoninės veikla, bet ir turėjo galimybę apsilankyti Medicininės genetikos centre, kur juos po visas laboratorijas lydėjo centro vadovas ir MF dekanas prof. Algirdas Utkus.

  Pažintinė svečių kelionė pasibaigė biotechnologinės farmacijos centre „Biotechpharma“. Įmonės vadovas prof. dr. Vladas Bumelis nuoširdžiai pasidžiaugė užsienio delegacijos dėmesiu ir maloniai surengė išsamią ekskursiją po centrą.

  Dienos pabaigoje profesoriai Michael Gill ir Seamas Donnelly atviravo, kad į Vilnių atvyko kaip „žvalgai“, nežinodami, ko tikėtis ir laukti, tačiau išvyksta užmezgę puikias pažintis ir naudingus ryšius. Svečiai su Medicinos fakulteto dekanu sutarė, kad kitas užsimezgusios draugystės užtvirtinimo žingsnis – tarpuniversitetinio bendradarbiavimo memorandumas ir konkretūs veiksmai medicinos edukologijos, genetinių ligų, senėjimo, uždegimų ir imunologijos, neuromokslų, medicininių prietaisų tyrimų ir kitose srityse.

  ***

  Trinity yra Airijos universitetinė aukštoji mokykla, kuri garsėja savo ilgametėmis tradicijomis. 1592 metais įkurtas universitetas yra seniausias Airijoje ir vienas seniausių Europoje. Pačioje Dublino širdyje įsikūręs Trinity universitetinis miestelis traukia tiek norinčius studijuoti, tiek ir turistus, nes kai kurie pastatai yra išsilaikę nuo pat universiteto įsikūrimo.

  Universitetas siūlo didelį specialybių pasirinkimą, tačiau yra sudarytas tik iš trijų stambių fakultetų: Menų, socialinių ir humanitarinių mokslų, Inžinerijos ir matematikos mokslų bei Sveikatos mokslų.

  Sveikatos mokslų fakultetas, taip pat vadinamas Medicinos mokykla, yra sulaukęs pasaulinio pripažinimo. Paskaitos vykdomos tiek Universiteto miestelio patalpose, tiek ir kitose mokymo vietose, tarp kurių St. James ir Tallaght ligoninės. Studijų metu, studentams suteikiamas daugiadisciplininis švietimas visais sveikatos priežiūros lygmenimis  atliekant pasaulinio lygio tyrimus. Mokykloje dirba daugiau kaip 1000 darbuotojų, kurie moko 22 skirtingų disciplinų, šiuo metu Fakultete mokosi apie 1400 studentų ir 500 rezidentų.

  Naujienlaiškio prenumerata