Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis

Sukurta 2018.05.09 / Atnaujinta 2018.05.09 12:48
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis

   Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis, Dublino miesto kultūros širdyje esančiame Temple Bar „The Meeting House Square“ gegužės 7 d. trečius metus iš eilės surengė Baltijos šalių muzikos, šokių ir amatų festivalį „Baltic Day“.

   Gausiai lankomoje Dublino miesto centro dalyje festivalio svečius tradiciniu lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė“ pasitiko Portlaoise lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas „Raskila“. Džiazo atlikėja Raimonda Masiulytė, kuriai akomponavo talentingi džiazo gitaros ir smuiko meistrai Eamonn Moran ir Sarah May Rodgers, šventės dalyviams pristatė lietuvių liaudies dainas ir kartu su Dundalko „Kovo 11-osios“ lituanistinės mokyklos mokiniais, Tullamore lietuvių bendruomenės merginų šokių kolektyvu „Leliuma“ bei Portlaoise lietuvių bendruomenės folklorinių šokių grupe „Raskila“ sukūrė nepakartojamą šimtmetį švenčiančios Lietuvos pristatymą.

   Festivalyje įrengtame Lietuvos, Latvijos ir Estijos stende buvo pristatytos turizmo galimybės Baltijos šalyse, šventėje veikusioje tradicinių amatų ir maisto mugėje svečiai turėjo galimybę susipažinti ir įsigyti rankų darbo gaminių iš gintaro, paragauti tradicinių Baltijos šalių patiekalų.

   Tradicinis visą dieną trukęs ir keletą tūkstančių lankytojų pritraukęs Baltijos šalių festivalis sulaukė ir vieno didžiausių Airijos dienraščių „The Irish Times“ dėmesio - dienraštis ne tik publikuoja straipsnį apie Baltijos šalių festivalį pavadinimu „Baltic Day sees centenary celebrations in Temple Bar“, tačiau ir pateikia video reportažą bei interviu su Airijoje reziduojančiais Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriais.

   Naujienlaiškio prenumerata