Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atnaujintas COVID-19 apribojimų palengvinimas nuo 2020-06-29 (III etapas)

Sukurta 2020.06.21 / Atnaujinta 2020.06.21 17:58
  Atnaujintas COVID-19 apribojimų palengvinimas nuo 2020-06-29 (III etapas)

  Airijos vyriausybė patvirtino pakoreguotą pandemijos apribojimų mažinimo planą (III etapas). Vyriausybė patvirtino patikslintą visuomenės ir verslo gyvenimo atnaujinimo planą. Juo remiantis, daugumą veiklų bus galima pradėti vykdyti nuo birželio 29d., pirmadienio. Spartinti karantino priemonių ribojimų mažinimo planą tapo įmanoma dėl Airijos visuomenės padarytos pažangos slopinant viruso persidavimą.

  Pabrėžiama, kad apribojimai vis labiau mažinami, tačiau visuomenės pareiga išleika elgtis socialiai atsakingai. Asmeninė kiekvieno visuomenės nario atsakomybė šiuo metu yra svarbesnė nei bet kada.

  Taip pat, pabrėžiama, kad socialinio atokumo principo laikymasis turėtų būti vis dar išlaikomas viruso plitimo prevencijos tikslais.

  Judėjimo Airijoje apribojimo pasikeitimai: nuo birželio 29 d. panaikinami judėjimo apribojimai visoje Airijoje. Tai reiškia, jog galite laisvai keliauti visoje Airijoje.

  III apribojimų mažiniomo etapas apima (uo birželio 29 d.) - bažnyčių ir maldos namų atidarymą - sporto salių atidarymą, sportinių veiklų atidarymą - kino salių ir teatrų atidarymą - kirpyklų ir grožio salonų atidarymą

  • Dėl sporto veiklų: pranešta, jog nuo birželio 29 d. gali būti pradėta visa sportinė veikla, įskaitant artimo kontakto sportą, taip pat - įskaitant suaugusiųjų ir vaikų komandines lygas. Tačiau varžybos vyks su labai ribotu žiūrovų skaičiumi.
  • Dėl masinių susibūrimų: leistini masiniai asmenų susibūrimai šiais kiekiais: ne daugiau kaip 50 žmonių patalpoje ir 200 žmonių lauke. Informuota, kad jei viruso plitimo prevencija sėkmingai ir toliau bus vykdoma, IV apribojimų mažinimo fazėje bus leista buriuotis iki 100 žmonių skaičiui patalpoje ir iki 500 asmenų skaičiui lauke, atvirose edrvėse.
  • Dėl švietimo / vaikų priežiūros / jaunimo: nuo birželio 29 d. gali būti atidarytos visos suaugusiųjų švietimo įstaigos, vaikų lopšeliai, ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Taip pat, gali būti atnaujinta vasaros stovyklų ir jaunimo klubų veikla. Atidaromos žaidimų aikštelės.
  • Dėl grožio paslaugas teikiančių subjektų veiklos: bus leidžiama teikti sveikatingumo, grožio paslaugas, masažo terapijos paslaugas ir pan. Taip pat bus atnaujintą kirpyklų, manikiūro/pedikiūro salonų ir SPA salonų veikla.
  • Dėl maitinimo paslaugas teikiančių verslo subjektų veiklos: kavinės ir restoranai pamažu galės atnaujinti savo komercinę veiklą (tačiau, su tam tikrais apribojimais), viešbučių barai ir užeigos taip pat galės atnaujinti veiklą. Bus atidaromi viešbučiai, nakvynės namai, kempingų parkai.
  • Dėl kultūros objektų: bus atidaromi muziejai, galerijos, teatrai, koncertų salės ir kitos kultūrinių veiklų vietos (išskyrus naktinius klubus ir diskotekas).
  • Dėl sporto veiklų: atnaujinamos sportinės veiklos, įskaitant suaugusiųjų ir vaikų komandines lygas, artimo kontakto sportą, organizuotus sporto žiūrovų renginius. Gali būti atnaujintos: mankštos sporto salių patalpose, jogos, pilateso ir šokių studijų veiklos.
  • Visuomenės nariams ir toliau patariama kaip papildomą higienos priemonę naudoti veido dangalą - kaukę, ypatingai - kai keliaujama viešuoju transportu arba uždarose viešosiose vietose, pavyzdžiui, mažmeninės prekybos centruose.

  Dėl naudojimosi viešuoju transportu:

  • Galioja socialinio atokumo principas viešajame transporte;
  • Veido dangalas (kaukė) turi būti dėvimas;
  • Venkite kelionių piko metu;
  • Jei įmanoma, patariama vengti kelionių viešuoju transportu ir rekomenduojama esant galimybei vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu.

  Dėl verslo: Verslas, kuris gali atnaujinti komercinę veiklą:

  • sveikatingumo paslaugos - pavyzdžiui: chiropraktika, masažo terapija, akupunktūra, refleksologija ir homeopatija;
  • kirpyklos, kirpyklos, nagų ir antakių salonai, grožio salonai, spa, makiažo priemonės, įdegio, tatuiruočių ir auskarų vėrimo paslaugos;
  • vairavimo mokyklos;
  • mažmeninės prekybos subjektai;
  • vairavimo mokyklos (įskaitant ir vairavimo praktinio egzamino laikymą);

  Papildoma informacija dėl kaukės nešiojimo

  Pabrėžtina, kad šis karantino priemonių pakeitimas tapo įmanomas dėl Airijos žmonių solidarumo ir per pastaruosius keletą mėnesių padarytų pastangų siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Skatinama ir toliau dirbti nuotoliniu būdų (iš namų) tuos asmenis, kurių profesinė veikla yra įmanoma tokiu būdu.

  Daugiau informacijos anglų kalba: https://www.gov.ie/…/143e6-government-approves-revised-ro…/…

  Naujienlaiškio prenumerata