Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Ambasada Dubline surengė savižudybių prevencijos seminarą „Nebijok kalbėti“

Sukurta 2016.10.17 / Atnaujinta 2016.10.17 18:16
   Ambasada Dubline surengė savižudybių prevencijos seminarą „Nebijok kalbėti“
   Ambasada Dubline surengė savižudybių prevencijos seminarą „Nebijok kalbėti“
   Ambasada Dubline surengė savižudybių prevencijos seminarą „Nebijok kalbėti“

   2016 m. spalio 16 d. Dubline ambasados surengtame seminare  „Nebijok kalbėti“, savo žiniomis ir patirtimis dalinosi dainininkas  Andrius Mamontovas, laidų vedėja ir aktorė Jurgita Jurkutė ir psichologas, „Jaunimo linijos“ įkūrėjas Paulius Skruibis.  Į rūpimus klausimus atsakyti padėjo ir su Airijos psichologinę pagalbą teikiančiomis organizacijomis supažindino Dubline aktyviai veikianti lietuvė psichologė Violeta Mooney.

   Ambasadorė Rasa Adomaitienė, atidarydama seminarą, pabrėžė, kad jau ne pirmą kartą ambasada kviečia kalbėti opiais klausimais – apie pagalbą sunkias emocijas išgyvenantiems ir minčių apie savižudybę turintiems žmonės. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai, nes yra aktuali tarp Airijoje gyvenančių lietuvių, o informacijos, kur ir kaip gauti pagalbą trūksta. Tuo labiau, kaip kad teigė A. Mamontovas, savižudybių mastas Lietuvoje yra toks, kad kiekvienas tiesiogiai ar netiesiogiai esame su tuo susidūrę. Skyrę porą valandų savo laiko, galbūt kažkada išgelbėsite kito žmogaus gyvybę. J. Jurkutė dalinamasi savo skaudžia asmenine patirtimi siekė sustiprinti ir įkvėpti tuos, kuriems dabar sunku, nes tik kalbėdami ir kabėdamiesi apie tai mes galime sumažinti ilgus metus juntamą stigmą savižudybių klausimu.

   Seminaras lietuvių gyvenamame Dublino rajone surinko pilną salę žmonių. Atviras pasidalinimas  asmenine patirtimi, gyvas pokalbis, paprasti ir praktiniai patarimai,  galimybė užduoti klausimus neatskleidžiant užklausėjo tapatybės, pabendrauti su vedėjais individualiai po renginio  ir ypač A. Mamontovo dainos sukūrė šiltą ir jaukią atmosferą. 

   Po renginio svečiai iš Lietuvos pripažino, kad tai vienas iš sėkmingiausių „Nebijok kalbėti“ nuo 2010 m. A. Mamontovo kartu su P. Skruibiu ir „Jaunimo linijos“ savanoriais surengtų trisdešimt aštuonių „Nebijok kalbėti“ susitikimų, o tuo atveju, jei bent vienas žmogus panaudos tai, ką išgirdo, ir išgelbės ar išsaugos bent vieną gyvybę, tai ir reikš didžiausią sėkmę.

   Naujienlaiškio prenumerata