Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Airijos lietuvių jaunimą subūrė projektas „Atgal į Lietuvą“

Sukurta 2016.10.18 / Atnaujinta 2016.10.18 11:18
   Airijos lietuvių jaunimą subūrė projektas „Atgal į Lietuvą“
   Airijos lietuvių jaunimą subūrė projektas „Atgal į Lietuvą“
   Airijos lietuvių jaunimą subūrė projektas „Atgal į Lietuvą“
   Airijos lietuvių jaunimą subūrė projektas „Atgal į Lietuvą“

   Ambasadorė Rasa Adomaitienė paragino globalios Lietuvos jaunimą, spalio 15 d. gausiai susirinkusį Dubline į konferenciją „Atgal į Lietuvą“,  grįžti į Tėvynę ir, naudojant svetur sukauptą patirtį ir žinias, ją keisti, prisidėti prie ekonomikos, gerovės ir pilietinės visuomenės kūrimo.

   Projekto „Atgal į Lietuvą“ lyderiai gimę ir užaugę Lietuvoje, bet ilgiau ar trumpiau gyvenę emigracijoje, Linas Stankus, Justė Vižinytė, Irma Milišauskaitė, Gediminas Tamulynas papasakojo, kokiu būdu jų klajonės po pasaulį ir paieškos tapo sėkmės istorijomis bei pabrėžė, kad savų idėjų realizacijai Lietuvą pasirinko neatsitiktinai, tačiau vedami patriotiškumo paskatų. 

   Trečios kartos išeivijos lietuviai Darius Udrys ir Jurgis Didžiulis su žmona Erika Jennings - aire, gyvenančia Lietuvoje - pasidalino gyva patirtimi, kaip perėmė iš senelių meilę Lietuvai ir sugrįžę į ją tapo „savais“.

   Visus sužavėjo kompanijos “Wide Wings” įkūrėjo Gedimino Tamulyno „unikalus“ verslo receptas – tarptautinės patirties ir įgūdžių, įgytų užsienyje, pritaikymas Tauragėje, sukuriant į tarptautinę erdvę išėjusią kompaniją ir argumentacija, kodėl Lietuvoje gyventi gera.

   Konferencijos rėmėjo tarptautinės finansų kompanijos “CITCO” vadybininkai Chris Butler ir Diarmuid Sexton pristatė ne tik sėkmingai besiplečiantį paslaugų centrą Vilniuje, bet ir dar kartą paragino intelektualų jaunimą susirasti darbą Tėvynėje.  Taip pat buvo pristatyta darbo aplinka sėkmingose „Telia“, „WesternUnion“ kompanijose. „Swedbank“ analitikė Laura Galdikienė pristatė naujausius ekonominius ir migracinius rodiklius, nubrėžė Lietuvos ekonomikos perspektyvas.  

   Projektas „Atgal į Lietuvą“ skirtas motyvuoti lietuvių jaunimą, gyvenantį ar studijuojantį užsienio šalyse, kviesti jį grįžti į Lietuvą ir pradėti savo darbo karjerą, kurti verslą, prisidėti prie socialinės gerovės stiprinimo. Jis taip pat skatina artimesnį lietuvių, gyvenančių užsienyje, ir lietuvių Lietuvoje bendradarbiavimą bei kviečia užsienyje įgytas žinias, idėjas ar įgautą patirtį pritaikyti Lietuvoje.

   Naujienlaiškio prenumerata