Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Airijos Carlow miesto bibliotekoje - lietuviškų knygų lentyna

Sukurta 2017.06.29 / Atnaujinta 2017.06.29 18:44
   Airijos Carlow miesto bibliotekoje - lietuviškų knygų lentyna
   Airijos Carlow miesto bibliotekoje - lietuviškų knygų lentyna
   Airijos Carlow miesto bibliotekoje - lietuviškų knygų lentyna

   Birželio 28 d. Airijos Carlow miesto bibliotekoje buvo atidaryta lietuviškų knygų lentyna ir surengta ir lietuviškos mokyklėlės „Pepė“ mokslo metų baigimo šventė.

   Carlow bibliotekos pirmąjį lietuviškų knygų rinkinį sudaro lietuvių bendruomenės vykdyto ir Švietimo ir mokslo ministerijos finansuoto projekto knygų kolekcija. Ambasada bibliotekai perdavė Šilutės soroptimos klubo surinktas knygas. Tokiu būdu Carlow biblioteka įgijo gausią ir įvairiapusišką knygų kolekciją, skirtą įvairaus amžiaus įvairaus amžiaus skaitytojams, gyvenantiems ne tik Carlow, bet per eletroninį katalogą  ir visiems lietuviams Airijoje.

   Atidarymo šventės metu Carlow miesto meras Jim Deane pasidžiaugė, kad Carlow gyvenantys lietuviai puoselėja savo kalbą ir kultūrą bei paragino ir toliau būti aktyviems.  

   Ambasados patarėja Virginija Umbrasienė pasveikinusi aktyvią Carlow lietuvių bendruomenę,  pasveikino mokyklėlės „Pepė“ moksleivius ir tėvelius, padėkojo miestui ir asmeniškai merui, bibliotekos vadovybei už sudarytą galimybę skaityti knygas lietuviškai bei paragino bendradarbiauti su ambasada, pristatant lietuvišką kultūrą.

   Šventės metu mokiniai, vadovaujami mokytojos Editos Tamošaitienės, padeklamavo J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino“, dainavo keletą lietuviškų dainų, kartu su tėvais šoko rateliuose.

   Carlow mieste ir jo apylinkėse veikia aktyvi lietuvių bendruomenė, vadovaujama Sandros Kazlauskaitės. Šeštadieninėje mokyklėlėje , „Pepė“ (direktorė Asta Kazlauskaitė) mokosi apie dvi dešimtis lietuvaičių.

   Cavan, Blanchardstown ir Dundalk miestų bibliotekose taip pat galima rasti lietuviškų knygų lentynas. 2017 m. jos buvo gausiai papildytos Šilutės soroptimos klubo dovanotomis knygomis.

   Naujienlaiškio prenumerata