Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas

Airijos bibliotekose – lietuviškos knygos

Sukurta 2017.05.17 / Atnaujinta 2017.05.17 10:49
   Airijos bibliotekose – lietuviškos knygos
   Airijos bibliotekose – lietuviškos knygos
   Airijos bibliotekose – lietuviškos knygos

   Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė gegužės 13 dieną šalia Dublino esančiame Blančardstaune vienai iš didžiausių Airijos bibliotekų perdavė Šilutės Soroptimos klubo surinktas knygas.

   Renginio metu R. Adomaitienė padėkojo Soroptimos klubui, surengusiam akciją „Skaityk lietuvišką knygą Airijoje“. Klubas surinko didelę ir įvairiapusišką knygų kolekciją ir atsiuntė ją į Airiją. Ambasadorė taip pat pasidžiaugė Blančarstauno bibliotekos sprendimu įrengti lietuviškų knygų skyrių ir taip padėti čia gyvenantiems lietuviams išsaugoti gimtąją kalbą.

   Renginyje dalyvavęs Fingalo grafystės meras Darraghas Butleris pažymėjo, kad vietos institucijos randa galimybių kurti patogią gyvenimo aplinką visoms vietos bendruomenėms.

   Fingalo grafystei priklausančiame Blančardstaune , gyvena nemažai Airijos lietuvių, čia veikia vienas šeštadieninės lietuvių mokyklos „4 vėjai“ padalinys. Blančarstauno biblioteka tik visai neseniai užleido didžiausios Airijos bibliotekos laurus. Čia kasdien apsilanko daugiau kaip tūkstantis skaitytojų. Lietuviškų knygų lentynas taip pat galima rasti Kavano ir Dundalko bibliotekose.

   Naujienlaiškio prenumerata