Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas

Sukurta 2020.10.01 / Atnaujinta 2020.10.02 17:36
   Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas
   Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas
   Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas
   Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas

   Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

   Seminare, kuris vyko nuotoliniu būdu, aptartas tolesnis lietuvių kalbos mokymas bei lietuvių kalbos brandos egzamino rengimas Airijoje.  Seminare dalyvavo 14 mokytojų, dėstančių lietuvių kalbą Airijos vidurinėse mokyklose ir lituanistinėse mokyklose Dublino, Cavan‘o, Monaghan‘o Tullamore, Trimo, Mullingaro bei Waterfordo miestuose. Seminaro metu mokytojai susipažino su naujais egzamino reikalavimais ir pasidalino lietuvių kalbos dėstymo patirtimi.

   Lietuvos ambasados Dubline, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei užsienio reikalų ministerijos pastangomis, bendradarbiaujant su Airijos švietimo ministerija, lietuvių kalba, kaip paveldo kalba, buvo pradėta dėstyti Airijos mokyklose nuo 2018/2019 mokslo metų. Lietuvių kalbos šiuo metu gali mokytis pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai, lietuvių kalba šiais mokslo metais dėstoma penkiose Airijos vidurinėse mokyklose, taip pat yra nuotolinės klasės.  Šiuo metu lietuvių kalbos Airijos mokyklose mokosi daugiau kaip 150 mokinių. Airijoje taip pat veikia devyniolika lituanistinių mokyklų, kuriose mokosi daugiau kaip 700 įvairaus amžiaus lietuvių vaikų ir jaunuolių. Dublino „4 vėjų mokykla“, kurioje mokosi daugiau kaip 400 mokinių, yra didžiausia ne tik Airijoje, bet ir Europoje neformaliojo švietimo lituanistinė mokykla.

   Naujienlaiškio prenumerata