Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85 –osios metinės

Sukurta 2020.09.27 / Atnaujinta 2020.09.29 13:55
   Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85 –osios metinės
   Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85 –osios metinės
   Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85 –osios metinės

   Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

   1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

   Kaip ir kiekvienais metais, Balinrobės mieste vyko minėjimas, kuriame dalyvavo vietos lietuvių bendruomenės ir miesto atstovai, o  netoliese esančio šv. Patriko kalno viršūnėje tradiciškai buvo iškeltos Lietuvos vėliavos. Nors šiemet dėl pandemijos ir karantino renginiuose dalyvauti galėjo tik labai ribotas žmonių skaičius, tačiau specialios laidos internete "Mums vis dar reikia sparnų" dėka visi norintys galėjo prisiminti legendinį skrydį ir pagerbti Feliksą Vaitkų. Pasisakydamas laidoje Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas pabrėžė, kad Felikso Vaitkaus skrydis ne tik išgarsino Lietuvą pasaulyje ir nutiesė pirmuosius žmogiškus tiltus tarp Lietuvos ir Airijos, bet ir įkvėpė ateities kartas naujiems žygdarbiams.

   Laidos metu Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionas kunigas Egidijus Arnašius pristatė žinomo Airijos dailininko Tom Byrne nutapytą Felikso Vaitkaus portretą, kuris yra eksponuojamas Lietuvos ambasadoje Dubline.

   Renginius, skirtus skrydžiui paminėti, surengė ilgametės F. Vaitkaus atminimo Airijoje puoselėtojos Mirandos Jankauskienės vadovaujama vietos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada Airijoje, laidą parengė Airijos lietuvių kultūros asociacijos vadovas atlikėjas Darius Mileris.  

   Naujienlaiškio prenumerata