Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Kildare Laois Offal.png

Informuojame, kad nuo rugpjūčio 8 d. dviems savaitėms Airijos Vyriausybė įvedė karantino apribojimus centrinės Airijos Kildare, Laois ir Offaly grafystėms. Į šias grafystes dėl pandeminės situacijos leidžiama atvykti/išvykti tik: darbo reikalais (kai nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu),  vizito pas gydytoją arba įsigyti medikamentų, lankyti šeimos narius, kai reikia prižiūrėti vaikus, pagyvenusius ar neįgalius asmenis (socialiniai vizitai draudžiami) ir ūkininkavimo tikslais (produktų gamyba, gyvulių priežiūra). Taip pat leidžiama sugrįžti iš atostogų, kai atostogos buvo prasidėjusios iki šių apribojimų įvedimo. Daugiau informacijos apie šiuos apribojimus rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/7b237-special-advice-for-those-living-in-kildare-laois-and-offaly-friday-7-august-2020/

DĖMESIO! Piliečių, kurie gyvena minėtose grafystėse ir buvo užsiregistravę paslaugoms rugpjūčio 10 - 21 d., dėl konsulinių paslaugų teikimo prašome individualiai susisiekti su ambasada el. paštu: [email protected] 

Piliečių, kurie gyvena minėtose grafystėse, priėmimas ir nauja registracija konsulinėms paslaugoms, išskyrus neatidėliotinos konsulinės pagalbos teikimą, nebus vykdoma iki minėtų Airijos Vyriausybės apribojimų atšaukimo.

Konsulinės naujienos »
Culture night 1.PNG

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį Airijoje vyks „Kultūros nakties“ renginiai.  Šiemet  Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje bei Airijos lietuvių kultūros asociacija (ALKA) pristatys  tautiečių Airijoje kūrybą. Savo muzika, dainomis ir eilėmis su jumis dalinsis atlikėjai Darius Mileris (NOJUS), Eimantas Didžbalis, Jūratė Grickienė, Mykolas Gricka, poetai rasa Kochanauskaitė- Raižienė ir Valdas Kišūnas. Planuojame, kad renginys vyks gyvai bei bus transliuojamas internete.

Renginys vyks penktadienį, rugsėjo 18 d., pradžia – 19 val.

https://culturenight.ie/event/the-embassy-of-lithuania-to-ireland

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lėktuvai.png

Airijos Vyriausybė įtraukė Lietuvą į „žaliąjį sąrašą“ šalių, iš kurių atvykus nereikia saviizoliuotis 14 dienų. Vis tik rekomenduojama atsisakyti nebūtinų kelionių. Vyriausybė šį sąrašą žada peržiūrėti kas dvi savaites.
Lietuvoje taip pat nebūtina saviizoliuotis atvykus iš Airijos.

Canva - Person Holding Sign.jpg

Po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio, kuriame dalyvavo ir sveikatos apsaugos pareigūnai, buvo nuspręsta pristabdyti Airijos žengimą į koronaviruso pandemijos apribojimų švelninimo IV etapą, kuris turėtų prasidėti liepos 20 dieną. Pradėjus augti koronaviruso susirgimų skaičiui, visų pirma buvo nuspręsta atidėti tūkstančių barų visoje šalyje atidarymą – visos užeigos, naktiniai klubai ir viešbučių barai turi būti uždaryti. Taigi, šiuo metu galiojantys apribojimai lieka galioti iki rugpjūčio 10 d.

atnaujinta.png

Mieli tautiečiai,

Jūsų dėmesiui pateikiame atnaujintą informaciją dėl konsulinių paslaugų teikimo Lietuvos ambasadoje Airijoje.

Paso / asmens tapatybės kortelės išdavimas / keitimas ši paslauga laikinai teikiama, kai turimas asmens dokumentas neghalioja arba iki jo galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėnesiai.

Nuo birželio 29 d. panaikinus keliavimo Airijoje apribojimus, ambasadoje aptarnaujami tie piliečiai, kurie jau buvo užsiregistravę nuo š. m. kovo 13 d. iki gegužės 31 d. Su šiais piliečiais dėl tikslaus priėmimo laiko ambasada jau susisiekė el. paštu ir sudarė šių piliečių eilę. Šie piliečiai bus aptarnauti iki š. m. rugpjūčio 10 d.  

Nuo rugpjūčio 10 d. bus priimami visi kiti piliečiai dėl: (1) asmens tapatybės dokumento išdavimo/keitimo, (2) užsienyje sudarytos santuokos įtraukimo į apskaitą ir asmens tapatybės dokumento keitimo ir (3) užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimo į apskaitą ir pirmojo paso išdavimo. Dėl šių paslaugų piliečiai jau gali registruotis per elektroninę registracijos sistemą KONSREG: https://konsreg.urm.lt . Visų pirma prašomi registruotis tie piliečiai, kurių asmens dokumentas jau baigė galioti ar baigs galioti per artimiausius 3 mėnesius.

Konsulinės naujienos »
Airijos vyriausybės karantino apribojimų mažinimas(2).png

Airijos vyriausybė patvirtino pakoreguotą pandemijos apribojimų mažinimo planą (III etapas). Vyriausybė patvirtino patikslintą visuomenės ir verslo gyvenimo atnaujinimo planą. Juo remiantis, daugumą veiklų bus galima pradėti vykdyti nuo birželio 29d., pirmadienio. Spartinti karantino priemonių ribojimų mažinimo planą tapo įmanoma dėl Airijos visuomenės padarytos pažangos slopinant viruso persidavimą.

Pabrėžiama, kad apribojimai vis labiau mažinami, tačiau visuomenės pareiga išleika elgtis socialiai atsakingai. Asmeninė kiekvieno visuomenės nario atsakomybė šiuo metu yra svarbesnė nei bet kada.

Taip pat, pabrėžiama, kad socialinio atokumo principo laikymasis turėtų būti vis dar išlaikomas viruso plitimo prevencijos tikslais.

Judėjimo Airijoje apribojimo pasikeitimai: nuo birželio 29 d. panaikinami judėjimo apribojimai visoje Airijoje. Tai reiškia, jog galite laisvai keliauti visoje Airijoje.

dr.JPG
Video žinutė apie COVID-19 Įkelta2020.06.21

Airijos organizacija NASC, dalyvaujanti projekte „Together Ireland“, parengė video žinutes apie COVID – 19 lietuvių ir 29 kitomis kalbomis. Dalinamės video, kuriuose Dr. Edita Gruodienė, dirbanti Limerick’e, pasakoja apie COVID-19.

Canva - null.jpg

informuojame apie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtą projektų, skirtų prekybos žmonėmis prevencijai užsienio lietuvių bendruomenėse, konkursą. 

Konkursui gali būti teikiami projektai, kuriais siekiama:

- didinti lietuvių bendruomenių užsienio valstybėse informuotumą apie prekybą žmonėmis tam, kad jie netaptų prekybos žmonėmis aukomis ir žinotų savo teises bei kur tokiais atvejais kreiptis pagalbos, 

- skatinti lietuvių bendruomenes užsienyje bendradarbiauti ir vykdyti prekybos žmonėmis prevencijos priemones,

- įtraukti tuos bendruomenių narius, kurie dėl savo pažeidžiamumo gali nukentėti nuo šio nusikaltimo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Airijoje »
97161674_4724577060901573_2599064369291591680_n.png

Lietuvos ambasada Airijoje kartu su tautiečiais šioje šalyje net ir karantino sąlygomis plėtoja aktyvią kultūrinę veiklą. Prieš savaitę vyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje, o praėjusį savaitgalį buvo paskelbti ambasados inicijuoto Airijos lietuvių vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lieku namie ir piešiu“ rezultatai.

Lietuviai Airijoje »
96773511_4710799085612704_1445423921519132672_n.png

Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje karantino laikotarpiu teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba.

 

Konsulinės naujienos »
piešiniai.jpg

Pastaruoju metu dėl COVID-19 mums visiems tenka daug laiko praleisti namie. Gyvenimas dėl to nesustojo, bet tapo kiek kitoks. Kviečiame vaikus ir jaunuolius dalyvauti konkurse “Lieku namie ir piešiu” ir nupiešti tą kitokį gyvenimą!

Kviečiame nupiešti ką veikiate šiuo metu, kaip matote Jus supantį pasaulį pandemijos metu, kokią įsivaizduojate ateitį po pandemijos. Kurkite ir laimėkite ambasados įsteigtus prizus!

 Konkursas vyksta iki 2020-05-11.

Lietuviai Airijoje »
Blue and White Simple Illustrated Situational Report Twitter Post(1).png

Airijos Vyriausybė paskelbė, kad esami apribojimai tęsis iki gegužės 18 d., tačiau su šiais pakeitimais:

  • Vyresniems nei 70 metų amžiaus senjorams bus leidžiama išeiti iš namų mankštintis (ne toliau kaip 5 km atstumu), vengiant kontakto su kitais žmonėmis. Šis pasikeitimas įsigalioja nuo gegužės 5 d. (antradienio).
  • Dabartinis 2 km atstumo apribojimas bus padidintas iki 5 km apribojimo (nuo gegužės 5 d., antradienio).
LT online.jpg

Kviečiame į intensyvius vasaros  lietuvių kalbos kursus NUOTOLINIU BŪDU!  Birželio 1 – liepos 31 dienomis, 2020 m.

Mokymai vyks Skype arba Zoom platformose. Mokymus ves ilgametę dėstymo patirtį turinčios dėstytojos, kurių mokymų programa bus įdomiai papildoma virtualiomis pažintinėmis ekskursijomis po Vilnių ir kitus Lietuvos regionus.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
KARANTINAS 5.jpg

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val.

Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata