Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE

Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND

plačiau »

Tel. +353 1 203 5737, +353 1 203 5757
Faksas +353 1 283 9354
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
nuotrauka2.jpg

Pirmadienį (07.09) aptarti masinio sporto renginio galimybę Airijoje susitiko LTOK atstovai ir vienas šios idėjos iniciatorių Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas. Pasak LTOK prezidentės, žodinį pritarimą renginiui Airijoje jau suteikė ir šios šalies olimpinio komiteto prezidentė Sarah Keane.

Lietuviai Airijoje » Sportas »
36709379_2629251153767518_7665906287032401920_o.jpg

Ballinrobe mieste prie paminklo lakūnui F. Vaitkui, centrinėse aikštėse ir istorinėse Dublino, Dundalko, Golvėjaus ( Gallway), Karikmakroso (Carrickmacross), Karlou (Carlow),  Kavano (Cavan), Killarney, Korko (Cork),  Monaghano, Limericko, Lyšo (Laois), Mullingaro, Tullamore ir kitų miestų aikštėse lietuviai susirinkę Airijoje gyvenantys lietuviai kartu su Lietuvos draugais airiais, grafysčių tarybų nariais ir vadovais ne tik pagerbė savo valstybę, bet ir šalį, kurioje jie gyvena, sugiedodami ir Airijos himną.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Lietuvos ir Airijos himnai  su tarimais-page-001-1.jpg

2018-ieji visiems lietuviams, gyvenantiems Airijoje, yra ypač išskirtini metai. Mes švenčiame Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmetį, o airiai tebemini savo Airijos valstybingumo dekadą, prasidėjusią 1916 m. sukilimo minėjimu.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0079.JPG

Lietuvoje su oficialiu vizitu viešintis Airijos prezidentas Michaelis D. Higginsas pažymėjo naujo reikšmingo bendradarbiavimo pradžią su Kauno miestu ir visa Lietuva. Per iškilmingą priėmimą Kauno rotušėje pasirašyti trys susitarimai mokslo ir švietimo srityje.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
85475_c6b8357f320c4887f95a89bb3e4438ea.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Kaune vykusiame iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senato posėdyje, kurio metu Lietuvoje viešinčiam Airijos Prezidentui Michaelui D. Higginsui buvo įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
20180619_181644_526.jpg

Vilnius, birželio 19 d. (BNS). Britanijai ruošiantis pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), Airija siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Baltijos ir Šiaurės šalimis, sako Vilniuje viešintis Airijos prezidentas Michaelas D.Higginsas (Maiklas D.Higinsas).

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »

Vilnius, birželio 19 d. (BNS). Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį priėmė Airijos prezidentą Michaelą D.Higginsą (Maiklą D.Higinsą).

BNS pristato tris svarbiausias dvišalių santykių temas:

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »
2018 06 19 susitikimas 01.jpg

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seime susitiko su Lietuvoje viešinčiu Airijos Prezidentu Maiklu D. Higinsu (Michael D. Higgins) ir Airijos pirmąja ponia Sabina Higins (Sabina Higgins).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
d1_dsc_5788.jpg

Antradienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Airijos Respublikos Prezidentu Michaeliu D. Higginsu. Susitikime aptarti dvišaliai Lietuvos ir Airijos santykiai, bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, saugumo klausimai. Į Lietuvą Airijos vadovas atvyko kartu su pirmąja šios šalies ponia Sabina Mary Higgins.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Lietuviai Airijoje »
index.png

Istorinės Prezidentūros projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai (1918–1940 m.)“ komanda penkerius metus trukusį projektą užbaigia nauja paroda ir trimis leidiniais. Lankytojai jau nuo vasario 15 d. muziejuje galės išvysti interaktyvią ir smagią parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918-1940 m.)“, o iš parodos galės išsinešti to paties pavadinimo leidinį lietuvių arba anglų kalba (leidinys dovanojamas perkant pilną įėjimo bilietą). O visiems besidomintiems Lietuvos istorija muziejaus istorikės parengė skaitmeninį leidinį „Pirmoji Lietuvos Respublika: kas, kur, kada?“, kuriame pateikiami visi 400 projekte dalyvavusių reikšmingiausių politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija skelbia konkursą į Lietuvos Respublikos diplomatinę tarnybą.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Airijoje »
ambasadorius.jpg

Šįmet  Lietuvoje vyko jau 54-asis „Poezijos pavasario“ festivalis ir tuo pat metu Airijoje vyko 10-asis. Pirmoji „Poezijos pavasario“ paukštė į Airiją atskrido 2007 metais. Iniciatyva tokį renginį suorganizuoti Smaragdinėje saloje priklauso Lietuvos Respublikos ambasadai ir pirmajai mūsų šalies ambasadorei Airijoje – Izoldai Bričkovskienei.  2010 metais, šio gražaus pavasario renginio organizavimo džiaugsmus ir rūpesčius perėmė Airijos lietuvių bendruomenė, tačiau Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje liko nuolatine šio puikaus ir šviesaus renginio  rėmėja, taip pat kaip ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
bendra.jpg

Gegužės 25 d. LR ambasadoje Airijoje Lietuvių bendruomenės atstovai susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Marijumi Gudynu, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriumi dr. Daliumi Žižiu ir istoriku, diplomatu dr. Vytautu Žaliu, kurie pirmą kartą lankėsi Airijos nacionaliniame archyve ir su jo direktoriumi dr. John McDonough aptarė bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Airijos archyvų galimybes. Susitikimo su tautiečiais metu buvo diskutuota Lietuvos paramos Airijoje veikiančioms lituanistinėms mokykloms, dvigubos pilietybės, investicijų pritraukimo ir kt. klausimais. Susitikime dalyvavę mokslininkai papasakojo, kaip jiems sekėsi Airijos archyvuose ieškoti duomenų apie Felikso Vaitkaus skrydį ir jo nusileidimą Airijos žemėje, taip pat dokumentų, susijusių su Lietuva, dviejų šalių santykiais ir Lietuvos okupacijos nepripažinimo politika.

Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Airijos-lietuviu-futbolokomanda.jpg

Lietuvos ambasadoje Dubline buvo pagerbti Airijos futbolo turnyro “F7 Spark Energy League” 2018 metų čempionai – lietuvių futbolo komanda “Baltic United FC – Ireland”. Komandai, kuriai vadovauja Jūranas Moskaliovas, įteikta Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio dovanota trispalvė, futbolininkus su gražia pergale pasveikino tuo metu su darbo vizitu Airijoje viešėjęs Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, kuris mūsų futbolinininkams, be trispalvės, perdavė ir Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkos laišką. Komandos nariams Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas įteikė ambasados padėkos raštus už Lietuvos vardo garsinimą. Renginio metu taip pat buvo pagerbti “Baltic United FC – 2” komandos nariai.

Lietuviai Airijoje » Sportas »
kavanui-10_1-1.jpg

Mums jau 10 metų! Ar mums tik… 10 metų? Klausėme savęs ir mūsų draugų, atvykusių mūsų pasveikinti iš įvairiausių Airijos miestų,  gegužės 27 dieną švęsdami savo jubiliejų.  Ar mokykla, švęsdama 10-metį jau yra didelė, ar dar labai maža?

Lietuviai Airijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata