Ištuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2014.03.20 / Atnaujinta 2019.12.20 15:23

Kur kreiptis dėl Airijoje nutrauktos santuokos įtraukimo į apskaitą ir ištuokos išrašo išdavimo

Lietuvos Respublikos teisės aktai nustato, kad Lietuvos Respublikos piliečių po 1990 m. kovo 11 d. užsienio valstybėje nutraukta santuoka turi būti įtraukta į apskaitą Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigoje.

Dokumentus ištuokai įtraukti į apskaitą Lietuvos Respublikos pilietis asmeniškai gali pateikti:

  • Tiesiogiai Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai;

  • Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje, kuri dokumentus perduos Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai.

  • Naudodamiesi Elektroninės valdžios vartų portalu ir turintys galimybę asmeniškai arba per įgaliotą asmenį atsiimti pareikalautus dokumentus Lietuvoje – civilinės metrikacijos skyriuje, į kurį buvo siųsti prašymai.

SVARBU:

Atsiimant dokumentus būtina pateikti per Elektroninės valdžios vartų portalą siųstų dokumentų originalus.
Detali informacija - http://mepis.vrm.lt.

Dokumentus dėl ištuokos ištuokos įtraukimo į apskaitą galima pateikti tik iš anksto užsiregistavus konsuliniam priėmimui Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje per elektroninę registracijos sistemą.

Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie vienu metu pageidauja pateikti dokumentus dėl ištuokos įtraukimo į apskaitą ir Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo pasikeitus pavardei po ištuokos konsuliniam priėmimui Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje registruojasi iš anksto per elektroninę registracijos sistemą.

Airijoje nutrauktos santuokos įtraukimo į apskaitą Lietuvoje tvarka

Dokumentus dėl Airijoje nutrauktos santuokos įtraukimo į apskaitą Lietuvoje turi pateikti sutuoktinis, Lietuvos Respublikos pilietis.

Dokumentai ištuokai įtraukti į apskaitą ir ištuokos išrašui išduoti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Ištuokos išrašo išdavimas ir persiuntimas Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje paprastai užtrunka 1-2 mėnesius.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint įtraukti į apskaitą Airijoje nutrauktą santuoką

Sutuoktiniai, pageidaujantys Airijoje nutrauktą santuoką įtraukti į apskaitą Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje asmeniškai pateikia dokumentų ir užpildytų formų rinkinį, kurį rasite žemiau esančioje nuorodoje:

DĖMESIO:

Jeigu ištuoką į apskaitą įtraukiantiems asmenims yra gimęs vaikas ir jo gimimas Lietuvoje nėra įtrauktas į apskaitą, tuo pačiu metu yra būtina kreiptis ir dėl užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Koks yra konsulinis mokestis už ištuokos įtraukimą į apskaitą?

Konsulinis mokestis už ištuokos įtraukimą į apskaitą ir ištuokos išrašo išdavimą – 20 eurų.

DĖMESIO: Galima nereikalauti, kad būtų išduotas ištuokos išrašas. Tada konsulinis mokestis už ištuokos įtraukimą į apskaitą neimamas.

Išduoto Lietuvos Respublikos ištuokos išrašo atsiėmimo tvarka

  • Ištuokos išrašą atsiima pareiškėjas, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  • Piliečiui pageidaujant, ištuokos išrašas gali būti siunčiamas registruotu paštu. Asmuo pageidaujantis gauti Lietuvos Respublikos ištuokos išrašą paštu, pateikdamas dokumentus ištuokai apskaityti, pateikia pareiškimą dėl dokumentų siuntimo paštu (pildoma ambasadoje) ir voką su priklijuotu pašto ženklu. Ant voko turi būti užrašytas adresas, kuriuo prašoma persiųsti išduotą ištuokos liudijimą.

  • Apie dokumentų siuntimo registruotu paštu įkainius skaitykite čia.

Naujienlaiškio prenumerata