Atnaujinta konsulinė informacija Atnaujinta konsulinė informacija
  Interneto svetainė "Pagalba Airijoje" Interneto svetainė "Pagalba Airijoje"
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. Konsuliniai klausimai: +353 12 035 757; kiti klausimai: +353 12 035 737
  El. paštas
  • INFORMACIJA DĖL KONSULINIO PRIĖMIMO.png RSS Atnaujinta informacija dėl konsulinių paslaugų ir registracijos per KONSREG (2020-10-20) Įkelta2020.10.20

   Mieli tautiečiai,

   Dėl Covid-19 epidemijos plitimo Airijos Vyriausybei nuo spalio 21 d. įvedus penktąjį apribojimų lygmenį, Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje teikia būtinas konsulines paslaugas ir neatidėliotiną konsulinę pagalbą.

   Konsulinės paslaugos teikiamos tik užsiregistravusiems per elektroninę registracijos sistemą KONSREG: https://konsreg.urm.lt  ir tik Jums paskirto vizito laiku.

   Primename pareigą visiems laikytis Airijos Vyriausybės nustatytų ribojimų, todėl raginame į ambasadą dėl konsulinių paslaugų vykti tik esant būtinybei ir neatidėliotinais atvejais. Jeigu dėl labai svarbių priežasčių kelionės į ambasadą atidėti negalite, Jums kils pareiga ir atsakomybė paaiškinti Garda Síochána pareigūnams savo neatidėliotinos kelionės į ambasadą priežastis, jeigu būtumėte sustabdyti.

  • PPLI1.jpg Airijoje plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Įkelta2020.10.01

   Spalio 1 d. Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos švietimo organizacija „Post Primary Languages Ireland (PPLI) surengė seminarą lietuvių kalbos mokytojams Airijoje. Seminaro metu buvo pranešta puiki naujiena - toliau bus plečiamas ir stiprinamas lietuvių kalbos mokymas Airijoje! Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba. Lietuvių kalba įgaus tokį patį statusą ir bus dėstoma tuo pačiu lygiu, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.  Nuo 2022 metų taip pat bus galimybė laikyti valstybinį lietuvių kalbos brandos egzaminą pagrindiniu arba aukštesniu lygiu.

   Lietuviai Airijoje »
  • nuotrauka1.jpg Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85 –osios metinės Įkelta2020.09.27

   Rugsėjo 28 d. Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85 –ąsias metines. 

   1935 metų rugsėjo 21 d. lakūnas, lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, kitą dieną planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo (Ballinrobe) miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

   Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • IMG_20200918_191650.jpg Airijoje vykusioje „Kultūros naktyje“ - ir lietuviški akcentai Įkelta2020.09.19

   Rugsėjo 18 dieną  Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“. Savo kūryba su žiūrovais dalinosi dainininkai Darius Mileris (NOJUS), Alicija, Jurgita Čepkauskė, Eimantas Didžbalis, Jūratės Grickienės dainavimo studijos Dubline jaunieji atlikėjai, fagotininkas Mykolas Gricka, poetai Rasa Raižienė ir Valdas Kišūnas.

   Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • laisves kelias2.jpg „Laisvės kelias“ Dubline Įkelta2020.08.24

   Rugpjūčio 23 d. 17 val. Airijos lietuvių bendruomenė prie Airijos Parlamento rūmų surengė „Laisvės kelią“, skirtą paminėti Baltijos kelio 31-ąsias metines bei palaikyti baltarusių tautą kovoje už laisvę bei demokratiją. Taikioje akcijoje dalyvavo lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių bendruomenių Airijoje atstovai. Nors dėl epidemiologinės situacijos ir saugumo apribojimų renginyje negalėjo dalyvauti visi norintys, žmonės aktyviai palaikė šią akciją rengdami palaikymo renginius savo miestuose ir miesteliuose, namuose ir viešose erdvėse. Tikimės, kad šis renginys bei siekis gyventi, vadovaujantis demokratijos, laisvės ir pagarbos principais, sustiprins baltarusių bendruomenę ir jų ryšius su lietuvių bendruomene Airijoje.

   Lietuviai Airijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • IMG_20200819_121746.jpg Buvusiam Airijos ambasadoriui Donal Denham įteiktas apdovanojimas Įkelta2020.08.20

   Lietuvos ambasadoje Dubline rugpjūčio 19 d. buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donal Denham už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 96773511_4710799085612704_1445423921519132672_n.png Aktuali informacija dėl konsulinių paslaugų Įkelta2020.05.11

   Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje karantino laikotarpiu teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba.

    

   Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata