Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje vyksta pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas

Sukurta 2018.10.04 / Atnaujinta 2018.10.04 15:26
  Vilniuje vyksta pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas

  Spalio 3–5 dienomis Vilniuje Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva vyksta  pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas.

  Konsultacijų metu forumo dalyviams buvo pristatyti valstybės diasporos politikos įgyvendinimo modeliai, aptarti gerosios praktikos pavyzdžiai ir darbo su diaspora iššūkiai.

  „Svarbu, kad diasporos politiką sėkmingai įgyvendinančios šalys dalijasi gerąja patirtimi, naujomis idėjomis, mokosi iš viena kitos sėkmės istorijų ir klaidų. Tai ta sritis, kurios šalys nekonkuruoja viena su kita, bet atvirkščiai – yra daugybė potencialo bendradarbiauti. Džiaugiuosi, kad pirmasis forumas surengtas Lietuvoje, ir tikiuosi, kad ši graži tradicija, kurią pradedame Vilniuje, peraugs į tradicinį renginį“, – sakė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas forumo dalyvius.
   

  Užsienio reikalų ministerija dalyvauja formuojant ir įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės politiką ryšių su užsienio lietuviais srityje ir koordinuoja 2011 metais patvirtintą „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą, kurią kartu įgyvendina 14 valstybės institucijų ir įstaigų. Šiuo metu rengiama nauja „Globalios Lietuvos“ programa 2020–2030 metų laikotarpiui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos Užsienio reikalų ministerija spalio 3-5 d. Vilniuje organizuoja pirmąjį tarptautinį diasporos politikos planuotojų forumą, kuriame dalyvaus Airijos, Estijos, Izraelio, Graikijos,  Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Sakartvelo ir Vengrijos valstybės institucijų, atsakingų už diasporos politiką, aukšto rango pareigūnai.

   

  Užsienio lietuviai »

  Rugsėjo 30 dieną Čikagoje įsikūręs Balzeko lietuvių kultūros muziejus Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriui Marijui Gudynui įteikė „Metų žmogaus“ apdovanojimą.

  Dvišaliai santykiai »
  krisciuna.jpg

  Rugsėjo 28-30 dienomis Portlande, Oregono valstijoje į pirmąją sesiją susirinko naujai išrinkta JAV lietuvių bendruomenės XXII Taryba. Taryba yra aukščiausias JAV lietuvių bendruomenės padalinys, kuris nustato bendruomenės veiklos kryptį ir veiklos būdus.

  Dvišaliai santykiai »
  20180911URM1373.JPG

  „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

  Ministerijos naujienos »
  tomas_razmus-7.JPG

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus proga Adelaidės lietuvių bendruomenė parengė Lietuvai išskirtinę dovaną.

  Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata