Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje surengtos skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą

Sukurta 2020.07.27 / Atnaujinta 2020.07.27 09:15
  Vienoje surengtos skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą

  Liepos 24 dieną Lietuvos ambasadoje Austrijoje surengtos ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą.

  Lietuvos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys pasidžiaugė, kad XVI a. išskirtinio meninio lygio vėlyvosios gotikos dailės kūrinys beveik po dvidešimties metų grįžta į Lietuvą. Ambasadorius dėkojo Lietuvos garbės konsului Austrijoje advokatui Ulrichui Salburgui, kurio profesionalumo ir atkaklumo dėka daugiau nei dešimt metų trukęs bylinėjimasis įvairiose instancijose baigėsi sprendimu šią neteisėtai iš mūsų šalies išvežtą sakraliniam paveldui priklausančią kultūros vertybę grąžinti Lietuvai. Ambasadorius taip pat išreiškė viltį, kad artimiausioje ateityje skulptūrą bus galima išvysti plačiajai Lietuvos visuomenei viename iš muziejų.

  Iki 1928 metų Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią puošusi skulptūra „Prisikėlęs Kristus“ buvo padovanota kultūros paveldą tyrinėjusiam generolui Vladui Nagiui-Nagevičiui. Baigiantis II-ajam pasauliniam karui ir generolui pasitraukus į Vakarus, skulptūra laikyta dingusia. XX a. devintojo dešimtmečio pradžioje „Prisikėlęs Kristus“ pateko į kunigo Ričardo Mikutavičiaus kolekciją. Paskutinį kartą ši skulptūra buvo pastebėta per R. Mikutavičiaus laidotuves Kaune.

  Atsidūrusi privačiose rankose antikvarinė skulptūra buvo parduota ir neteisėtai išgabenta iš Lietuvos į Daniją. Lietuvos  teisėsaugos institucijoms nustačius aukcione parduotos XVI a. medinės skulptūros neteisėto išvežimo iš Lietuvos faktus, buvo pradėta susigrąžinimo procedūra.

  Bendromis Lietuvos užsienio reikalų ir Kultūros ministerijų, teisėsaugos institucijų, Lietuvos garbės konsulo Ulricho Salburgo, o taip pat Lietuvos ambasados Austrijoje pastangomis skulptūra „Prisikėlęs Kristus“ grįžta į Lietuvą. Šis didelės istorinės ir meninės vertės kūrinys papildys negausų Lietuvoje išlikusių vėlyvosios gotikos paveldo skulptūrų rinkinį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_3291.jpg

  Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  4.jpeg

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

  Dvišaliai santykiai »
  Austrija.jpg

  Spalio 26 dieną ministras Linas Linkevičius Nacionalinės dienos proga pasveikino Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministrą Alexanderį Schallenbergą.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyks konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta japonų diplomato tarpukario Lietuvoje Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »