Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

Sukurta 2019.02.26 / Atnaujinta 2019.02.27 10:22
  Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

  Lietuvos ambasada Tbilisyje, 2019-aisiais mininti šimtmetį, vasario 25 dieną Tbilisio nacionaliniame archyve surengė diskusiją apie valstybių nueitą kelią, Sakartvelo (Gruzijos) užduotis kuriant europinę valstybę. Po diskusijos atidaryta Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda, pasakojanti apie atstovybės Užkaukazėje įkūrimo aplinkybes, Lietuvos ir Sakartvelo ryšius ir bendradarbiavimą per pastarąjį šimtmetį.

  „Lietuvos atstovybė Sakartvele mini šimtmetį – didžiuojamės šia sukaktimi ir mūsų valstybių pasiekimais, bendradarbiavimu dabar ir tada, itin sudėtingomis sąlygomis. Istorijoje, kuri atsiskleidžia šioje parodoje, buvo daug kliūčių, daug sunkumų, kuriuos pavyko įveikti. Tikimės, kad šis 100-metį menantis pasakojimas toliau teiks įkvėpimo tiek mums, tiek mūsų draugams kartvelams“, – sakė Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas.

  Parodoje pristatyti Lietuvos centrinio valstybės archyvo surinkti dokumentai ir nuotraukos, kuriose –  Lietuvos atstovybės Užkaukazėje įkūrimo istorija, pristatomos prieš 100-metį Sakartvele gyvenusios asmenybės, abiejų valstybių bendri interesai siekiant tarptautinio pripažinimo ir narystės Tautų Sąjungoje, pasakojama apie okupacijos sustabdytą bendradarbiavimą ir abipusį palaikymą bei paramą jau atkūrus abiejų šalių nepriklausomybę.

  Diskusijos dalyviams keltas klausimas, kas priartintų Sakartvelą prie Europos, kokie sunkumai ir problemos neleidžia to padaryti ir kokios yra pagrindinės užduotys. Kalbėta tiek apie politinius iššūkius, tiek Sakartvelo vietą kultūriniame Europos žemėlapyje, šalies sėkmės pavyzdžius. Kalbant apie šių dienų aktualijas ir poreikius, atsigręžta į 1918–1921 m. Sakartvelo Respubliką, jos skaudžias pamokas. Svarbos diskusijai teikė ir tai, kad vasario 25 d. prisimenamas 1921 m. vykęs Raudonosios armijos Tbilisio užėmimas.

  Diskusijos ir parodos dalyviams taip pat parodytas ambasados parengtas filmukas, pristatantis ambasados 100-mečio istoriją. Filmuką anglų kalba galima peržiūrėti čia ir čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_6811 (2).JPG

  Tbilisyje gegužės 16 dieną prasidėjo antrasis Lietuvos ir Sakartvelo moterų verslo forumas, kuriame dalyvauja gausi Lietuvos verslininkių ir Parlamento narių delegacija, Sakartvele veikiančių verslo struktūrų bei tarptautinių organizacijų atstovės, žurnalistės. Pagrindinis forumo tikslas – paskatinti moteris bendradarbiauti, kurti verslus ir siekti bendrų tikslų įveikiant kylančias kliūtis.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  IMG_9511.JPG

  Gegužės 6 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naujuoju Sakartvelo (Gruzijos) ambasadoriumi Lietuvoje Levanu Gvachlianiu.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20190403_121121_resized_20190403_055653750.jpg

  Balandžio 3 dieną Vašingtone, JAV, NATO 70-mečio minėjimo renginių paraštėse, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai Ivana Klympush-Cincadze  ir Sakartvelo užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Dvišaliai santykiai »
  Ministras atsisveikino su Sakartvelo ambasadore.jpg

  Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė netrukus kadenciją baigsiančią Sakartvelo (Gruzijos) ambasadorę Khatuną Salukvadzę. Susitikime aptartos Lietuvos ir Sakartvelo dvišalių santykių aktualijos, taip pat kalbėta apie tolesnius Sakartvelo žingsnius siekiant integruotis į Europos Sąjungą ir NATO.

  Dvišaliai santykiai »
  Ministras L. Linkevičius.jpg

  Sausio 31 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rumunijoje, Bukarešte, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kuriame kvietė pradėti ambicingą strateginę diskusiją dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų.

  Daugiašaliai santykiai »
  564687.jpg

  Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata