Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras susitiko su Lietuvos draugu iš Japonijos

Sukurta 2017.09.06 / Atnaujinta 2017.09.06 16:21
   Ministras susitiko su Lietuvos draugu iš Japonijos
   Ministras susitiko su Lietuvos draugu iš Japonijos
   Ministras susitiko su Lietuvos draugu iš Japonijos

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 6 dieną Vilniuje susitiko su Japonijos Aukštųjų parlamento rūmų nariu, Japonijos-Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininku, Hirofumi Nakasone.

   Svečias į Lietuvą šį kartą atvyko Lietuvos Seimo tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės kvietimu, susitiko su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, dalyvaus Sugiharos savaitės renginiuose Kaune.

   Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis dėl saugumo padėties Korėjos pusiasalyje ir tolesnių veiksmų siekiant konflikto sprendimo, pažymėta dvišalių ryšių plėtra.

   Šiais metais Lietuva ir Japonija pasirašė sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos, kurią dabar turi ratifikuoti abiejų šalių parlamentai. Lietuva suinteresuota su Japonija sudaryti darbo atostogaujant sutartį, kuri leistų jaunimui iš Lietuvos ir Japonijos susipažinti su abejomis šalimis, išnaudojant įsidarbinimo galimybes.

   Susitikime aptartos galimybės tęsti bendradarbiavimą su „Hitachi“ kompanija.

   Ministras dar kartą pažymėjo Ch. Sugiharos paveldo išsaugojimo svarbą abiems šalims ir padėkojo už asmeninį Japonijos parlamentaro indėlį įamžinant didžiojo japonų diplomato atminimą.

   Per ministro L. Linkevičiaus vizitą Japonijoje šių metų gegužę H. Nakasonei už indėlį į Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą įteiktas apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

   H. Nakasone yra patyręs Japonijos politikas ir ilgametis Lietuvos draugas, buvęs Japonijos švietimo ir mokslo, vėliau užsienio reikalų ministras bei specialusis Japonijos Ministro Pirmininko patarėjas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_0215_1.jpg

   Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis balandžio 5 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jo Didenybei Japonijos Imperatoriui Akihito.

   Dvišaliai santykiai »
   20180214-DSC00651_1.jpg

   Vasario 14 dieną Tokijuje Gidono Kremerio vadovaujamo „Kremerata Baltica“ orkestro koncertu Estija, Latvija ir Lietuva pradėjo savo valstybių 100-mečiams skirtų šventinių renginių ciklą.

   Atstovybių naujienos »
   Group photo.jpg

   Gruodžio 25 dieną Gifu mieste įsteigta Gifu-Lietuvos draugystės asociacija, vadovaujama Gifu universiteto prezidento Hisataka Moriwaki, bei įteiktas Lietuvos garbės konsulo Gifu prefektūroje konsulinis patentas Gifu prekybos ir pramonės rūmų pirmininkui Yukio Murase. Tai ketvirtasis Lietuvos garbės konsulatas Japonijoje.

   Atstovybių naujienos »
   D. Skusevičiaus vizitas Japonijoje.jpg

   Lapkričio 20 dieną Azijos-Europos (ASEM) užsienio reikalų ministrų susitikime Mianmare dalyvaujantis viceministras Darius Skusevičius su Japonijos užsienio reikalų valstybės ministru Kazuyuki Nakane aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regioninę saugumo situaciją ir daugiašalio bendradarbiavimo perspektyvas. Japonija  buvo pakviesta prisidėti prie rengiamo Europos plano Ukrainai, kuriuo siekiama stiprinti šalies gebėjimus investicijų valdymo srityje.

   Dvišaliai santykiai »

   Šiandien Lietuvos paviljoną EXPO parodoje Astanoje (Kazachstanas) lankė aukšto rango Japonijos atstovai.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-5427.jpg

   Gegužės 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Motome Takisawa.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata