Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai

Sukurta 2018.07.09 / Atnaujinta 2018.07.09 19:07
   Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai
   Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 9 dieną atsisveikinimo vizito priėmė Belgijos Karalystės ambasadorę Colette Taquet, reziduojančią Varšuvoje.

   Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadorei už svarų Belgijos indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą, nuolatinį dalyvavimą NATO oro policijos misijose, pasidžiaugė gerais dvišaliais Lietuvos ir Belgijos santykiais.

   „Vertiname solidų Belgijos vaidmenį stiprinant Baltijos šalių saugumą – esate patikimi ir ilgalaikiai NATO partneriai, nuolatiniai oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyviai“, – teigė L. Linkevičius. 

   Šiais metais  Belgijos Karališkosios oro pajėgos ir vėl saugos Baltijos šalių oro erdvę, tai bus jau penktoji belgų atliekama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, iš jų ketvirtoji – Lietuvoje.

   Ministro teigimu, iki šiol vystomi sėkmingi dvišaliai santykiai su Belgija bus plėtojami ir toliau. Lietuva ir Belgija palaiko intensyvius ekonominius bei verslo ryšius, kurie nuosekliai auga – vien 2017 metais (lyginant su 2016 m.) užfiksuotas 18 proc. augimas. Lietuva taip pat sėkmingai bendradarbiauja su atskirais Belgijos regionais – Flandrija ir Valonija – inovacijų, transporto, kultūros, švietimo, ir turizmo srityse.

   L. Linkevičius taip pat pasveikino Belgiją, kuri 2018 metų birželio 8 dieną buvo išrinkta JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2019–2020 m. kadencijai.

   Nuotraukų ieškokite URM Flickr paskyroje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _MG_2198_.jpg

   Spalio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pasveikino į Lietuvą atvykusį naująjį Belgijos Karalystės ambasadorių Lucą Jacobsą ir pasidžiaugė artimais ir intensyvėjančiais abiejų šalių tarpusavio ryšiais.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20181008_083808.jpg

   Leonido Donskio kūrybinis palikimas tampa prieinamas dar platesniam skaitytojų ratui – Lietuvos ambasados Belgijoje, Leonido Donskio fondo bei Flandrijos užsienio reikalų departamento iniciatyva jo knyga „Mažoji Europa: esteto žemėlapis“ bus išleista olandiškai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   26042018-DSC04862.jpg

   Briuselyje balandžio 26 dieną Lietuvos ir Valonijos-Briuselio Federacijos bei Valonijos Vyriausybės nuolatinės jungtinės komisijos susitikimo metu pasirašyti Lietuvos ir Valonijos-Briuselio mainų programos metmenys.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos atstovybės ES ir NATO kartu su Lietuvos ambasada Belgijoje ir lietuvių bendruomene kvies miestiečius ir Belgijos tarptautinę bendruomenę kartu švęsti atkurtos Lietuvos 100-mečio jubiliejų viešose Briuselio miesto vietose bei ES institucijose.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata