Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:17
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

   Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

   „Rusija elgiasi vis priešiškiau. Tą matome visur – nuo Baltijos jūros iki Sirijos. Pasitelkiamas platus priemonių arsenalas. Kibernetinės ir hibridinės atakos tampa neatskiriama Rusijos užsienio politikos dalimi. Turime stiprinti Aljanso pastangas, pasitelkti partnerius, kad atremtume Rusijos priešiškumą, NATO vadovų susitikime pasiųstume aiškią, vieningą žinią į rytus ir sutartume dėl tolesnės NATO adaptacijos prie besikeičiančios saugumo aplinkos žingsnių“, – teigė L. Linkevičius. Pasak jo, tolesnės Rusijos provokacijos sulauks principingo atsako.

   NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Lietuva sieks, kad būtų toliau įgyvendinama ir stiprinama NATO atgrasymo ir gynybos politika, dėl kurios buvo sutarta ankstesniuose Velso ir Varšuvos susitikimuose. Svarbiausi klausimai yra pastiprinimo sąjungininkams krizės atveju strategija, oro gynyba ir pajėgų parengtis.

   Susitikimo metu taip pat įvyko ministrų diskusija apie iš pietų kylančias grėsmes, kurioje L. Linkevičius pabrėžė solidarumą su sąjungininkais Aljanso pietuose ir Lietuvos pasiryžimą toliau didinti indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.

   Darbo pietų metu ministrai aptarė NATO veiklą Afganistane, šios šalies prezidento paskelbtos taikos derybų iniciatyvos perspektyvas, kitų regiono veikėjų vaidmenį siekiant taikos Afganistane.

   NATO „atvirų durų“ politikai skirtoje sesijoje buvo tariamasi dėl galimų sprendimų NATO vadovų susitikime, tolesnio šalių kandidačių euroatlantinės integracijos kelio ir paramos jų vykdomoms reformoms. 

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, NATO „atvirų durų“ politika yra visavertis ir pasiteisinęs instrumentas, svariai prisidedantis prie stiprios ir saugios Europos tikslo, kuris dar nėra pasiektas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 11-12 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvavo NATO vadovų susitikime, kuriame buvo aptarta sparčiai besikeičianti saugumo aplinka, įvertintas Aljanso atsakas į aktualias grėsmes, įskaitant didesnius sąjungininkų skiriamus resursus gynybai.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Liepos 11-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvaus NATO vadovų susitikime Briuselyje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   111.jpg

   Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   20180509_184830res.jpg

   Gegužės 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankėsi Turkijoje ir susitiko su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu).

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_8759.jpg

   Balandžio 25-27 dienomis šešiolikos skirtingų centrinės Ukrainos universitetų studentai dalyvavo Lietuvos ambasados Ukrainoje surengtame Euroatlantiniame jaunimo saugumo forume Čerkasų mieste.

   Atstovybių naujienos »
   gera.jpg

   Prieš prasidedant pavasariniam NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui, balandžio 26 dieną Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje (angl. Supreme Allied Commander Europe, SACEUR) vadu generolu Curtis M. Scaparrotti. Pašnekovai sutarė, kad NATO vadovų susitikime Varšuvoje sutartas kovinių grupių dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – puikus spartaus ir solidaraus priimtų sprendimų įgyvendinimo pavyzdys.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata