Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Birželio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Kanados vyriausybės kartu su Tarptautine migracijos organizacija ir Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiuoju pabėgėlių komisariatu organizuotoje Solidarumo su Venesuelos pabėgėliais konferencijoje.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva apgailestauja dėl Rusijos Federacijos sprendimo pasitraukti iš Atviros oro erdvės sutarties gruodžio pradžioje ir ragina Rusiją persigalvoti ir grįžti prie sutarties įgyvendinimo.

Daugiašaliai santykiai »
98873_001038077cdf067a5883390c4db22ab1.jpg

Birželio 17 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje, atsakydama į Rusijos išsakytą iškraipytą naratyvą apie Antrojo Pasaulinio karo įvykius, Lietuva atkreipė dėmesį į grėsmę, kurią kelia istorijos perrašinėjimas, naudojamas kaip valstybės politikos priemonė.

Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė penkiolika tūkstančių eurų JT žmogaus teisių stebėjimo misijos Ukrainoje veiklai.

Daugiašaliai santykiai »
WEB BANERIS KARUSELĖ TITULINIS PSL 1020x540(6).png

Birželio 17-18 dienomis Užsienio reikalų ministerija rengia neformalų Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Vidurvasario sniego susitikimą“ (angl. Midsummer Snow Meeting), kuriame bus aptariami transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

Ministerijos naujienos »
99178_e997ba826dc4648b71c34a9af101ab54.jpg

Birželio 16 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Lenkijos konsulatu Stambule paminėjo Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ųjų metų sukaktis.

Atstovybių naujienos »

Birželio 16 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos plenariniame posėdyje priimta Sakartvelo su grupe šalių, tarp jų ir Lietuvos, pateikta rezoliucija dėl Sakartvelo šalies viduje perkeltų asmenų ir pabėgėlių iš Sakartvelui priklausančių Abchazijos ir Cchinvalio regiono (Pietų Osetijos) teritorijų. Rezoliuciją kosponsoriavo devynios valstybės, iš kurių – septynios Europos Sąjungos (ES)  valstybės narės.

Daugiašaliai santykiai »

Šiandien, birželio 16 dieną, Nuolatinių atstovų komitetas Europos Sąjungos (ES) Taryboje Briuselyje sutarė dėl plataus sąrašo fizinių ir juridinių asmenų (78 fiziniai asmenys ir 7 įmonės), atsakingų už represijas ir sisteminius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei prisidėjusių prie neteisėto „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Minske ir Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapiegos sulaikymo.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 16 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam buvo išreikštas protestas dėl Lietuvos valstybės sienos pažeidimo.

Dvišaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis interviu „BBC News“ teigė, kad NATO šalys turi rūpintis ir valstybėmis, su kuriomis bendradarbiaujama. Visų pirma – Ukraina ir Sakartvelu, kurios siekia narystės Aljanse, bet kvietimo vis dar nesulaukia.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
DSC_3443.JPG

Birželio 15 dieną Lietuvos ambasadoje Prahoje atidaryta speciali paroda „Po svetimu dangum“, skirta pirmųjų sovietinių trėmimų iš Baltijos šalių 80-mečio paminėjimui. Parodoje trėmimų baisumus apžvelgia ne tik istoriniai faktai, nuotraukos, bet taip pat asmeninė Lietuvos ambasadoriaus Čekijoje Laimono Talat-Kelpšos šeimos istorija.

Istorinė, kultūros diplomatija »
CeremonijaPagerbimo10.jpg

Birželio 15 dieną užsienio reikalų ministerijos ambasadoriai ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė ir Marius Janukonis dalyvavo Ginkūnuose, Šiauliuose, vykusioje Antrojo pasaulinio karo aukų pagerbimo ir rastos masinės kapavietės palaikų naujosios palaidojimo vietos pašventinimo ceremonijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Print screen.JPG

Birželio 14 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »

Baltarusija naudoja neteisėtą migraciją kaip ginklą, siųsdama per savo pasienį į Lietuvą nelegalius migrantus iš Irako ir Sirijos, leidiniui „Financial Times“ sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Daugiau naujienų